Україна відреагувала на те, що Польща віддала археолога Бутягіна Росії

Київ й надалі притягуватиме росіянина до відповідальності через його незаконні розкопки в окупованому Криму.

Антон Наумлюк, Ґрати

Україна й надалі притягуватиме російського археолога Олександра Бутягіна до відповідальності через його розкопки в окупованому Криму. Про це заявив Офіс Генерального прокурора після того, як Польща віддала Бутягіна Росії у рамках обміну з Білоруссю.

- Офіс Генерального прокурора й надалі використовуватиме всі національні та міжнародні механізми для притягнення зазначеної особи до відповідальності за вчинення злочинів проти України та її культурної спадщини. Це буде відбуватися за процедурою заочного переслідування, — сказано в заяві.

Коментуючи сам факт передачі Бутягіна Росії, Офіс Генерального прокурора зазначив, що рішення ухвалили “в контексті міжнародних домовленостей, пов’язаних з обміном утримуваними особами”.

У відомстві нагадали, що під час розгляду запиту Києва на екстрадицію Бутягіна суд у Варшаві першої інстанції надав належну оцінку матеріалам української сторони та визнав їх достатніми для дозволу на видачу особи Україні.