Американський суд знову призупинив будівництво надземної частини проєкту бального залу президента США Дональда Трампа в Білому домі, однак дозволив продовження робіт над підземним бункером. Про це пише BBC.
Суддя Річард Леон у своєму рішенні зазначив, що для реалізації проєкту потрібне схвалення Конгресу, додавши, що Трамп, ймовірно, намагався обійти попереднє рішення суду, перекваліфікувавши зал як об’єкт, важливий для національної безпеки. У рішенні судді зазначається, що "національна безпека не є безлімітним чеком для здійснення незаконних дій".
Міністерство юстиції США вже подало апеляцію. Сам Трамп заявив у соцмережах, що зал "потрібен зараз" і що "жоден суддя не може це зупинити".
Раніше, наприкінці березня, той самий суд тимчасово зупиняв будівництво, вказавши на порушення процедур.
Позов проти проєкту подала Національна організація із захисту історичної спадщини. Вона стверджує, що Білий дім почав будівництво без погодження з Національною комісією з планування столиці, без екологічної оцінки та без дозволу Конгресу. Також у позові зазначалося, що дії Трампа можуть порушувати Конституцію США, яка надає Конгресу право розпоряджатися федеральною власністю.
У своїх дописах у Truth Social Трамп заявив, що будівництво триває "в межах бюджету та випереджає графік". Він також розкритикував суддю, заявивши, що той "намагається завадити майбутнім президентам і світовим лідерам мати безпечне та захищене місце для масштабних зустрічей".
За словами Трампа, підземна частина проєкту, яку він назвав "технічним блоком”" не має сенсу без надземної споруди. Він також заявив, що комплекс включатиме бомбосховища та медичні приміщення, однак повний план проєкту офіційно не розкривається.
Білий дім заявляє, що вартість проєкту становить близько 400 млн доларів і фінансується виключно приватними донорськими коштами.
- 1 квітня журналісти CNN писали, що у США федеральний суддя постановив зупинити будівництво бальної зали у Білому домі на місці знесеного адміністрацією президента Дональда Трампа Східного крила.
- У грудні 2025 року видання The Hill писало, що бальну залу планують побудувати влітку 2028 року, за кілька місяців до того, як Трамп залишить посаду. На думку його адміністрації, проєкт не потребує схвалення Конгресу.
- У липні 2025 року Білий дім оголосив про плани будівництва бальної зали. У жовтні у Білому домі повністю знесли Східне крило - будівлю, де традиційно був офіс першої леді. Східне крило звели у 1902 році та неодноразово перебудовували.