Ліван вимагає від України видати чоловіка, якого підозрюють у зв’язках з ізраїльською розвідкою і який, ймовірно, переховується в посольстві України в Бейруті. Про це повідомляє AFP із посиланням на джерела в службах безпеки та серед представників "Хезболли".
Чоловік, якого підозрюють у причетності до терактів, ймовірно, знайшов укриття в українському диппредставництві після втечі під час ізраїльського удару, а Ліванська служба безпеки вже затримала п’ятьох підозрюваних, причетних до тієї ж групи.
Місцева влада вимагає його передачі. За наявною інформацією, йдеться про особу, яку затримували у вересні після інциденту поблизу дороги до аеропорту Бейрута. Тоді, за версією слідства, чоловік залишив мотоцикл із вибухівкою, замаскованою під акумулятор. Його утримували представники "Хезболли" до початку нового витка бойових дій.
Ізраїль та Ліван вже кілька десятиліть перебувають у стані війни. Ліван затримував десятки людей, яких підозрюють у співпраці з Тель-Авівом, – здебільшого після 2019 року.
- У ніч на 2 березня був порушений режим припинення вогню між Ізраїлем та Ліваном, що тривав з листопада 2024 року.
- Трамп анонсував відновлення переговорів після ударів по Ірану та смерті аятоли Хаменеї.