Новий верховний лідер Ірану Моджтаба Хаменеї вижив під час авіаудару США та Ізраїлю 28 лютого завдяки тому, що незадовго до нього вийшов із дому. Про це пише видання The Telegraph, у розпорядженні якого виявився аудіозапис звернення голови протокольної служби офісу колишнього лідера Ірану Алі Хаменеї Мазахера Хоссейні до високопоставлених священнослужителів і командирів Корпусу вартових Ісламської революції (КСІР).
Моджтаба Хаменеї разом із дружиною та сином перебували у тому ж комплексі в Тегерані, що і його батько Алі Хаменеї, коли по комплексу було завдано удару.
- З волі Божої Моджтабі довелося вийти з дому, щоб щось зробити, а потім повернутися. Він був назовні й прямував нагору, коли вони випустили ракету по будівлі, — йдеться на записі.
За словами Хоссейні, Моджтаба отримав "незначну травму ноги". Він стверджує, що ударів було завдано по кількох об'єктах комплексу одночасно і вони мали на меті вбивство всієї родини Хаменеї. Внаслідок удару загинули дружина та син Моджтаби, а також його батько Алі Хаменеї. Новий верховний лідер має ще одного сина, Мохаммада Алі, і доньку Фатіму.
Іран оголосив про обрання Моджтаби Хаменеї новим верховним лідером 8 березня. З початку ударів США та Ізраїлю по Ірану Моджтаба Хаменеї ще жодного разу не з'являвся на публіці. 12 березня в МЗС країни підтвердили, що він отримав поранення. Кувейтська газета "Аль-Джаріда" 15 березня написала, що Моджтаба Хаменеї перебуває на лікуванні в Москві. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков відмовився коментувати цю інформацію.
Про поранення Моджтаби Хаменеї ще 7 березня повідомив ізраїльський «12 канал» із посиланням на джерела. Газета The New York Times писала, що Хаменеї отримав поранення ніг і тому не з'являвся на публіці й не робив жодних заяв із моменту свого обрання.
56-річний Моджтаба Хаменеї — другий син Алі Хаменеї, вбитого внаслідок ізраїльсько-американського авіаудару 28 лютого. 16 березня видання New York Post написало, що, за даними розвідки США, новий верховний лідер Ірану — гей. Це спричинило те, що його батько, покійний аятола Алі Хаменеї, не хотів, щоб він очолив Ісламську Республіку.
- 15 березня прем'єр Ізраїлю Нетаньягу записав відео в кав'ярні, спростовуючи чутки про свою смерть.
- Новий лідер Ірану Моджтаба Хаменеї: заклятий ворог США та прихований мультимільйонер.