Meta звинуватили у розсилці інтимних відео, зроблених розумними окулярами

Представники компанії визнали, що "діляться" інформацією зі сторонніми компаніями.

Manaure Quintero/AFP через Getty Images

Відеозаписи, зроблені за допомогою розумних окулярів Meta Ray-Ban, вирушають на перевірку співробітникам Кенії, які займаються ручною розміткою даних. Про це повідомляє шведське видання SVD.

Як зазначено у повідомленні, серед цих матеріалів регулярно виявляються кадри, які містять суто особисту інформацію, яка за регламентом не повинна потрапляти на перегляд стороннім. Пристрій дозволяє знімати відео двома способами: користувач може вручну активувати запис, щоб зберегти те, що відбувається з його точки огляду, або задіяти функцію ІІ, щоб ставити питання про те, що потрапляє в поле зору камери. У другому випадку відео неминуче передається на сервери Meta для аналізу, проте, як з'ясувалося, ці матеріали можуть переглядати люди.

За даними видання, йдеться про сторонніх підрядників, які базуються в Кенії, завдання яких входять ручне розпізнавання об'єктів на знятих фрагментах. Один із таких співробітників розповів, що у потоці відео регулярно зустрічаються вкрай чутливі сцени – відвідування туалету, інтимну близькість та інші приватні моменти.

Видання Euractiv повідомило, що депутати Європейського парламенту звернулися до Комісії з питанням, як вона відреагує на повідомлення про те, що розумні окуляри виробництва Meta записують користувачів в інтимних ситуаціях без їх відома чи згоди.