Надзвичайний та повноважний посол України у Великій Британії, ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає несвоєчасним обговорювати питання його участі у виборах в Україні з огляду на продовження війни з Росією. Про це Залужний сказав під час виступу в Chatham House у Лондоні.
- Станом на сьогоднішній день нічого не дає мені жодної можливості навіть думати про це. Тому що ситуація, на жаль, складається саме так, як складається. Закінчується війна, закінчується воєнний стан в Україні – хочу звернути увагу, починайте у своїх країнах думати над тим, що такий воєнний стан, дуже цікавий стан, дуже туристичний, а він, до речі, закінчиться лише тоді, коли закінчиться відновлення країни, тоді й будемо про це говорити, – зазначив Залужний.
Деталі: посол також назвав "дуже поганим, коли питання внутрішньої політики в Україні виходить на рівень міжнародного обговорення". Він наголосив, що "це має бути табу".
- 18 лютого Валерій Залужний розповів про розбіжності із президентом Володимиром Зеленським, зокрема про напруженість, яка виникла у вересні 2022 року, коли до тимчасового пункту військового командування у Києві з обшуками увірвалися співробітники СБУ.
- Також 18 лютого американське агентство AP повідомило із посиланням на Валерія Залужного, що в середині вересня 2022 року десятки співробітників СБУ увірвалися до офісу Залужного в Києві, коли там також перебувало понад десять британських офіцерів.