Нові переговори можуть відбутися 17-18 лютого, їхнім предметом стануть території, - Зеленський

Війна може закінчитися протягом кількох місяців, якщо переговори відбуватимуться сумлінно.

facebook.com/zelenskyy.official

Новий раунд переговорів щодо України заплановано 17-18 лютого, їхнім предметом стане питання територій. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у телефонному інтерв'ю агентству Bloomberg.

Зеленський розповів, що прийняв пропозицію США провести черговий раунд переговорів щодо припинення війни з Росією у вівторок чи середу наступного тижня. Незрозуміло, чи погодиться Росія.

На порядку денному — пропозиція США щодо створення вільної економічної зони як буферної в Донецькій області. Цей варіант, за словами Зеленського, обидві сторони розглядають зі скептицизмом.

– У нас різні погляди на це питання. І домовленість була наступною – давайте повернемося до обговорення того, як це може виглядати, на наступній зустрічі, - сказав він.

Попередній раунд переговорів в Абу-Дабі Зеленський назвав конструктивним, додавши, що війна може закінчитися протягом кількох місяців, якщо переговори відбуватимуться сумлінно.

США хочуть підписати усі документи одночасно, заявив Зеленський. Він наголосив, що Україні необхідно буде схвалити мирну угоду або шляхом парламентського голосування, або на національному референдумі.

- Наразі ми також обговорюємо послідовність усіх наших дій, включаючи підписання документів. Думаю, після нашої наступної зустрічі має бути досягнуто порозуміння, – сказав Зеленський.

За словами президента, нещодавні переговори в ОАЕ були зосереджені на механізмах припинення вогню та на тому, як США контролюватимуть його дотримання. Однак переговорникам не вдалося погодити деталі без ухвалення політичних рішень на вищому рівні. Зеленський заявив, що в ході обговорень стало ясно, що будь-яке перемир'я вимагатиме моніторингу за участю США.

Наступний раунд переговорів також включатиме двосторонні переговори з Вашингтоном. Він може бути присвячений пропозиціям щодо післявоєнного планування та докладнішого розгляду економічних питань. З цією метою Київ направить міністра економіки Олексія Соболева до складу делегації для обговорення так званого пакету заходів щодо забезпечення процвітання із США.

Будь-який оптимізм щодо досягнутого прогресу не повинен затуляти труднощі, з якими стикається Україна у питаннях фінансування відновлення та підтримки військової могутності для стримування будь-якого майбутнього російського нападу, зазначив Зеленський. Він попередив, що без чітких джерел фінансування може назрівати економічний шок, маючи на увазі мільярди доларів, які необхідні для реконструкції, соціальних витрат і військових потреб на довгі роки вперед.

Для цього буде потрібний чіткий механізм фінансування за участю європейських країн, оскільки навіть потенційне фінансування за рахунок заморожених активів російського центрального банку не покриє потреби у довгостроковій перспективі.

Нещодавні російські авіаудари по енергетичній інфраструктурі вивели з ладу до 10 гігават генеруючих потужностей України, заявив Зеленський, що призвело до щоденного дефіциту електроенергії в розмірі близько п'яти-шести гігават у години пік. Деякі об'єкти не будуть відремонтовані до наступного опалювального сезону.