У ніч на 21 грудня Головне управління розвідки (ГУР МО) України провело успішну операцію на військовому аеродромі у Липецьку. Внаслідок неї виведено з ладу два сучасні винищувачі — Су-30 та Су-27. Про це повідомили у пресслужбі ГУР.
Операцію реалізували представники руху опору безпосередньо на території об’єкта. Підготовка тривала два тижні. Під час неї знищено літаки з бортовими номерами «12» та «82». Російські «сушки» були уражені прямо всередині захисних авіаційних ангарів.
Сумарна вартість цих двох бортів оцінюється у суму до 100 мільйонів доларів.
Розвідники детально вивчили графіки зміни вартових та маршрути патрулювання аеродрому. Це дозволило виконавцям непомітно проникнути на режимний об’єкт, здійснити підпал та безперешкодно залишити територію.
Су-27 - базовий російський винищувач четвертого покоління, призначений для завоювання переваги у повітрі. Су-30 є багатоцільовим винищувачем, здатним працювати як по повітряних, так і по наземних цілях. Це носій керованих авіабомб (КАБів). Обидва типи винищувачів активно використовуються росіянами для ударів по українських містах та позиціях ЗСУ.
- 9 грудня у Росії впав військово-транспортний літак Ан-22, загинули всі семеро людей на борту.
- 25 листопада у Таганрозі уражено експериментальний літак А-60, який є носієм лазерної зброї.