У суботу, 20 грудня, український лідер Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Португалії Луїш Монтенегру підписали угоду про партнерство у виробництві морських дронів. Про це Зеленський повідомив на своїй сторінці у X.
Угоду про спільне виробництво морських дронів сторони підписали у Києві під час першого візиту прем'єра Португалії до України.
- Це один із найперспективніших напрямків в оборонній роботі зараз. Важливо, щоби були результати. І у всіх частинах нашої Європи має бути достатньо сили, щоб протидіяти будь-яким загрозам, і сучасні дрони – це реальний інструмент захисту, – додав Зеленський.
Він також подякував Португалії за внесок у програму PURL, яка дозволяє Україні купувати американську зброю, та підтримку спільного європейського рішення щодо виділення 90 мільярдів євро для України на два роки.
- 19 грудня Зеленський повідомив, що кредит у розмірі 90 мільярдів євро, який буде виділено наступні два роки Україні, допоможе посилити стійкість нашої країни.
- 18 грудня президент Зеленський зазначав, що для дипломатичного закінчення війни Росія має бачити, що Україна забезпечена грошима на 2026-2027 роки.