Українці, які застрягли на кордоні Грузії та РФ, припинили голодування

Грузинська сторона допустила українського дипломата до наших земляків.

wikipedia.org

П'ятеро українців, котрих близько місяця утримують на прикордонному пункті Грузії, припинили голодування після того, як з ними зустрівся представник посольства України. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ.

- У ніч із 6 на 7 серпня представник посольства України в Грузії прибув на російсько-грузинський кордон, де зустрівся з нашими співвітчизниками, які перебувають на пункті пропуску внаслідок дій Російської Федерації. Дипломат поінформував про заходи, які здійснює МЗС України та посольство України в Грузії для захисту їхніх прав та законних інтересів, - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, 7 серпня трьом українцям було надано медичну допомогу, а також оформлено відповідні медичні протоколи. Українській стороні вдалося домовитися з грузинською владою про подальше забезпечення екстреної медичної допомоги нашим громадянам у разі потреби. В МЗС запевнили, що ситуація на грузинському пункті пропуску "Даріалі" на кордоні з РФ перебуває на постійному контролі української влади.

- Триває активна взаємодія української сторони з офіційними представниками влади Грузії та Молдови для якнайшвидшого розблокування транзитного шляху, вирішення всіх логістичних та організаційних перешкод, - наголосили у дипвідомстві.

Про те, що на кордоні Грузії та РФ застрягли десятки українців, заявили у грузинському МЗС наприкінці липня. За даними відомства, у транзитній зоні опинилося близько 80 наших співвітчизників. Українська сторона повідомила, що розпочала евакуацію своїх громадян, депортованих із Росії після перебування у в'язницях. Частину вже було доставлено до Молдови.