Пропозиція США щодо місячного припинення вогню стосується усій лінії фронту, - Зеленський

Україна погодилася, хоча пропонувала тишу лише в небі та на морі. Тепер на пропозицію США має погодитися Росія.

president.gov.ua

Делегація США на перемовинах в Саудівській Аравії запропонувала Україні 30 днів припинення вогню по всій лінії фронту. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні.

- І сьогодні в розмові була пропозиція саме американської сторони зробити перший крок одразу далі і на 30 днів спробувати встановити повне припинення вогню, не тільки щодо ракет, дронів і бомб, не тільки в Чорному морі, а також по всій лінії фронту, — сказав він.

Україна ж пропонувала тишу в небі – ракети, бомби та далекобійні дрони, а також тишу на морі. Але погодилася на пропозицію США. Тепер США мають переконати Росію зробити це. 

- Тобто ми погоджуємось, і якщо «рускіє» погодяться – у той самий момент тиша запрацює, — зазначив президент.

За словами Зеленського, протягом 30 днів тиші Україна може встигнути підготувати з партнерами на рівні робочих документів усі аспекти для надійності миру й тривалого гарантування безпеки.