На початок лютого 2025 року 57% українців довіряють президенту Володимиру Зеленському, тоді як 37% - не довіряють. Баланс довіри-недовіри становить +20%. Такі дані опитувань оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).
- Причому показники довіри дещо покращилися порівняно з останнім опитуванням у грудні 2024 року, коли йому довіряли 52%, не довіряли – 39%, а баланс довіри-недовіри становив +13%, - заявили представники інституту.
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький заявив, що Зеленський користується доволі високим рівнем довіри серед громадян. За його словами, для демократичного суспільства це є чудовим показником, що також підтверджує його легітимність.
- Якщо окремі міжнародні партнери-союзники переживають за легітимність президента у контексті можливих мирних перемовин і вважають доречним наполягати на виборах, то з точки зору самих українських громадян з цим проблем немає, нинішній президент і влада цілком легітимні вести складні перемовини, а вибори мають бути після завершення війни і щонайменше після отримання Україною надійних безпекових гарантій, - додав він.
- 18 лютого президент США Дональд Трамп зробив гучні заяви щодо Путіна, Зеленського та фінансової допомоги Україні. Зокрема, він заявив, що Зеленський має "4% підтримки".
- Згідно з опитуваннями Київського міжнародного інституту соціології, на початок жовтня 2024 року 58% українців залишалися проти будь-яких територіальних поступок незважаючи на складні обставини.
- У листопаді 2024 року соціологи вперше зафіксували зниження кількості українців, готових витримувати війну до кінця. 63% вважали, що готові терпіти війну стільки, скільки це буде необхідно.