13 лютого - яке сьогодні свято і що не можна робити, все про цей день

Сьогодні не слід планувати важливі чи великі закупи.

pixabay.com

pixabay.com

Сьогодні, 13 лютого, у світі відзначають Всесвітній день радіо та Міжнародний день жіночої дружби. Віряни вшановують пам'ять святого преподобного Мартиніана. До нового року залишився 321 день.

Яке сьогодні церковне свято

13 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Мартиніана. Він народився в Каппадокії (сучасна Туреччина) у IV столітті. Відомо, що Мартиніан від раннього віку виявляв глибоку побожність і прагнення до відлюдництва. Він оселився на самоті в печері поблизу міста Кесарії і присвятив своє життя молитві, посту і роздумам. Мартиніан здобув славу своїм святим життям та дивами. Одного разу, коли диявол спробував спокусити його, до його печери прийшла жінка, яка намагалася спокусити святого. Преподобний Мартиніан кинувся до вогню і обпалив свої ноги, щоб уникнути гріха. Після цього він вирішив остаточно залишити людей і оселився на безлюдному острові в морі.

Святий Мартиніан провів багато років на острові, живучи у суворій аскезі. За переданням, Бог піклувався про його їжу, надсилаючи йому ангела з хлібом та водою. Мартиніан помер у мирі та благочесті у V столітті.

Що не можна робити 13 лютого

Народні прикмети і традиції на 13 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: морозний і сухий день — літо буде спекотним, світить сонце — до ясної погоди навесні, похмуро — весна буде холодною, сніг лежить і не тане — весна прийде пізно і буде холодною.

Вночі наші предки задивлялися на зорі, вірили, що вони допомагають побачити майбутнє. А святому Мартиніану молилися для захисту від пристріту.

Як назвати дитину, яка народилася 13 лютого

Сьогодні іменини святкують Василь, Володимир, Євген, Іван, Ірина, Михайло, Микола, Павло, Тимофій, Ганна, Віра, Зоя та Світлана. Талісманом людини, народженої 13 лютого, є котяче око. Камінь, який здатний притягнути увагу до свого власника. Котяче око приваблює неземне кохання, допомагає зберегти в шлюбі вірність.

Історичні події 13 лютого

1784 — указом Катерини II з приєднаних 1783 року до Російської імперії земель Кримського ханства (Крим, Тамань, Кубанська сторона) утворено Таврійську область на правах намісництва (центр — Сімферополь).

1895 — брати Луї й Огюст Люм'єр запатентували свою версію сінематографа на основі апарату Леона Булі (1892).

1898 — першою жертвою наїзду автомобіля став Генрі Ліндфілд із Брайтона (Велика Британія).

1913 — Далай-лама XIII оголосив незалежність Тибету від Китаю.

1924 — польська поліція закатувала Ольгу Басараб, організатора 1-ї жіночої чоти Легіону УСС, розвідницю, активістку УВО, зв'язкову полковника Євгена Коновальця.

1931 — урочисте відкриття нової столиці Індії — Нью-Делі.

1942 — розпочався примусовий вивіз українського населення з окупованих територій на примусові роботи до Німеччини.

1945 — авіація союзників практично повністю зруйнувала Дрезден.

1956 —в Антарктиді відкрито першу радянську наукову станцію «Мирний».

1959 — до продажу надійшли перші ляльки Барбі.

1960 — відбулося перше випробування французької атомної бомби в Сахарі.

1981 — в «Нью-Йорк таймс» опублікована найдовше речення — з однієї тисячі двохсот вісімдесяти шести слів.

1984 — генеральним секретарем ЦК КПРС став Костянтин Черненко.

1991 — авіація США завдала удар по передбачуваному іракському командному пункту в Багдаді. Як виявилось, це було звичайне бомбосховище, де знаходились жінки, діти, люди похилого віку. Загинуло близько 400 осіб.

2001 — арешт експрем'єр-міністра Юлії Тимошенко за контрабанду російського газу в Україну і несплату податків.

2012 — виведено на орбіту перший угорський штучний супутник Землі MaSat-1.