Рада дозволила купити російські реактори в Болгарії

Верховна Рада підтримала закупівлю у Болгарії обладнання російського виробництва для добудови двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.

t.me/yzheleznyak/11658

t.me/yzheleznyak/11658

Верховна Рада у вівторок, 11 лютого, дозволила НАЕК "Енергоатом" укласти договір з болгарською НЕК "ЕАД" на придбання корпусів ядерних реакторів, необхідних для будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції. "За" проголосували 269 народних депутатів. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

Поправка була внесена до законопроєкту №11392 про спрощення доступу до електромереж для бізнесу.

- За - 261 голосів. Вирішальні голоси дала (фракція. - Ред.) "Батьківщина", - повідомив Железняк.

Він також зауважив, що це означає дозвіл лише на купівлю обладнання, а не на початок будівництва.

Відтак "Енергоатом" має дозвіл купити у Болгарії реактори російського виробництва для будівництва енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС.

Згідно із карткою законопроєкту №11392, у порівняльній таблиці до другого читання зазначено, що НАЕК "Енергоатом" не може здійснювати будь-які роботи або укладати договори, спрямовані на виконання робіт щодо розміщення, проєктування та будівництва енергоблоків №3 та № 4 ХАЕС, до набрання чинності законом, який дозволятиме такі роботи. При цьому Кабінет міністрів має подати до парламенту новий законопроєкт про добудову ХАЕС. Крім того, "Енергоатом" повинен актуалізувати техніко-економічне обґрунтування будівництва.