Освітній омбудсмен Надія Лещик прокоментувала нещодавні інциденти насильства в навчальних закладах, зокрема у Житомирі та Києві. Публікація розміщена на сторінці омбудсмена у Facebook.
- У публічному просторі все частіше з'являються нові й нові відео, на яких бачимо відсутність емпатії, неповагу, агресію та жорстокість як у закладах освіти, так і за їхніми межами. Зростає кількість випадків насильства між самими дітьми, між дітьми та працівниками закладів освіти, між батьками та працівниками закладів. Зростає й кількість насильства в сім’ї, - йдеться у повідомленні.
Цього тижня у соцмережах Служба освітнього омбудсмена виявила відео, на яких працівниця закладу дошкільної освіти грубо поводиться з дітьми. Вона тягнула їх за одяг під час прогулянки та при вході до закладу, обтрушуючи ноги віником. Омбудсменка звернулася до закладу та департаменту освіти Житомирської міської ради із запитами для з'ясування обставин і заходів реагування. За інформацією департаменту, вихователька застосувала фізичну силу до дітей ясельної групи. Виховательку звільнили, а також розпочали службове розслідування щодо керівника, вихователя-методиста, психолога та контролю з боку адміністрації.
Також Служба освітнього омбудсмена знайшла у мережі відео з конфліктом між учнем та педагогом у київському закладі. Зокрема, учень гучно слухав музику на уроці, педагог зробив зауваження, після чого виникла бійка. Омбудсмен звернулася до департаменту освіти Києва із запитом провести перевірку та вжити відповідних заходів.
- Триматиму цю ситуацію на контролі. Така поведінка неприпустима. Маємо зробити все необхідне, щоб не дозволити повторення таких ситуацій у майбутньому. У всіх закладах освіти та для всіх учасників освітнього процесу має бути створене безпечне освітнє середовище, вільне від будь-яких проявів насильства, приниження честі й гідності, - йдеться у повідомленні.
- У грудні 2024 року мер Львова Андрій Садовий повідомив, що сімох дітей, які постраждали від жорстокого поводження у Великолюбинському багатопрофільному навчально-реабілітаційному центрі Львівської області, було переведено до комунального центру "Рідні".
- 11 грудня 2024 року освітній омбудсмен Надія Лещик запропонувала підвищити штрафи за булінг з 850 до 10 тисяч гривень. Вона зазначила, що в галузі захисту дітей від булінгу все ще є значні прогалини.
- У березні 2024 року в елітному ліцеї Івано-Франківська школярі влаштували булінг шестикласнику через гру на скрипці.