Українські правоохоронці у змові з американським фондом АСР блокують роботу компаній в Одеському порту

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ), які фактично здійснюють арешт майна, хоч і мають дозвіл лише на обшуки, в особистих розмовах заздалегідь попереджали про узгоджене позасудове рішення щодо блокування роботи підприємств.

Київський районний суд Одеси видав нову ухвалу щодо проведення обшуків у компаній, які працюють в Одеському порту. Це рішення фактично стало продовження попередньої ухвали такого ж змісту, яке заблокувало діяльність десятків підприємств, які сумлінно сплачують податки. Нова ухвала діє до 3 лютого. Компанії не можуть працювати з 19 грудня 2024 року.

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ), які фактично здійснюють арешт майна, хоч і мають дозвіл лише на обшуки, в особистих розмовах заздалегідь попереджали про узгоджене позасудове рішення щодо блокування роботи підприємств.

Підприємці стверджують, що правоохоронці перевищують свої повноваження. Наприклад, ТОВ "АТТОЛЛО ГРАНУМ" займається виключно послугами перевалки та не має жодного відношення до права власності на самі вантажі. Внаслідок дій правоохоронних органів вантажі та навіть автотранспорт, що його доставляв, заблокований. Права власників вантажів на розпорядження майном нехтується. Діяльність компанії контролюється постійно державними органами включаючи БЕБ, Митницю та Податкову.

Десятки підприємств зазнають величезних фінансових збитків і планують подати до суду на правоохоронні органи. Підприємці підозрюють, що блокування роботи компаній пов’язане з тиском на агрохолдинг GNT Group через його конфлікт із кредитором Argentem Creek Partners.

За словами підприємців, правоохоронці, зокрема БЕБ, можуть діяти у змові з Argentem Creek Partners, що перетворює їх на учасників рейдерського захоплення та інформаційної кампанії проти GNT Group.

Водночас компанія Sunolta, якій належить ТОВ "АТТОЛЛО ГРАНУМ", не має стосунку до GNT Group чи конфлікту, але стала об’єктом медійної атаки після офіційного звернення до АСР з пропозицією по викупу боргу, щоб продовжити спокійну бізнесову активність.

Учасники ринку стверджують, що дії Argentem Creek Partners спрямовані на задоволення інтересів неназваної третьої сторони, зацікавленої в контролі над Одеським портом і зокрема отриманням активів, як GNT Group, так і Sunolta.

Інакше пояснити дії Фонду неможливо, адже компанія Sunolta неодноразово заявляла і заявляє зараз про готовність до перемовин, але не готова взяти всі фінансові втрати через війну на себе – тоді бізнес просто буде знищений, а більше тисячі співробітників втратять роботу. На разі, Sunolta планує звернення до суду до цілого ряду ЗМІ з метою припинення чорної PR-кампанії, ініційованої ACP.

Нагадаємо, минулого тижня представники компаній, які працюють в Одеському порту дали велику пресконференцію в Інтерфаксі щодо блокування їх роботи та підкреслили, що втрати кожної з компаній сягають 750 тисяч гривень на день. Такі фінансові втрати компаній безпосередньо впливають на їх можливість платити податки до бюджету та зарплату працівникам.

На пресконференції було заявлено, що жодних слідчих, розшукових дій детективами БЕБ не проводиться. Компанії вже направили скаргу до Офісу Президента, Офісу Генерального прокурора, БЕБ України, ДБР України та Ради з підтримки підприємництва України, але
 
реакції не отримали.