Законопроєкт про демобілізацію може бути готовий через три місяці. Наразі Міноборони думає, як можна замінити велику кількість людей, які підлягатимуть демобілізації. Про це заявив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час години запитань до уряду. Відео його слів опублікував народний депутат Олексій Гончаренко.
- Опрацьовують нові форми й способи ведення бойових дій. І якщо так чесно говорити, то нам потрібно для цього ще три місяці. Для того, щоб законопроєкт подати, треба створити умови, щоб реалізація цього законопроєкту не призвела до зникнення держави Україна, - сказав він.
- За чинним законом військові, яких мобілізовано з 24 лютого 2022 року, повинні служити до закінчення воєнного стану, якщо не мають підстав для звільнення (здоров’я, сімейні проблеми).
- Прийнятий 7 лютого у першому читанні законопроєкт про мобілізацію передбачав, що демобілізація може бути оголошена через 36 місяців безперервної служби. Проте до другого читання цю норму прибрали. Вилучення цих норм ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Він пояснив це тим, що питання демобілізації та ротації потребують більш детального аналізу та додаткового вивчення.
- 9 січня президент Володимир Зеленський відповів на петицію Гончаренка про демобілізацію після півтора року служби. Глава держави доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю опрацювати це питання. Петиція була подана ще 29 березня 2023 року.