Президент Володимир Зеленський закликав учасників "Рамштайну" обдумати розміщення іноземного контингенту в Україні. Про це він заявив під час зустрічі з учасниками Контактної групи, яка проходила в Німеччині.
- Ось чому наша мета – знайти так багато інструментів, як можливо, щоб змусити Росію до миру. Я вважаю, що таке розміщення контингентів партнерів є одним із найкращих інструментів. Давайте будемо більш практичними у тому, щоб зробити це можливим. Ми чули сигнали від деяких наших партнерів – від Сполученого Королівства – на підтримку цього. І ми повинні бути хоробрими і пропонувати справді сильні інструменти, – сказав президент.
Як приклад "сильних інструментів" президент навів Курську операцію, яку він назвав однією з найголовніших перемог України протягом усієї війни. Українські війська утримують буферну зону на території Росії вже п'ять місяців.
- 27 лютого 2024 року президент Франції Еммануель Макрон заявив, що "не можна виключити" відправлення до України солдатів НАТО.
- Окрім Парижа ще п'ять країн НАТО - Нідерланди, Естонія, Литва, Латвія та Канада - підтримали ідею президента Франції Еммануеля Макрона про введення військ країн НАТО до України. Щоправда, на відміну від Франції вони готові лише надати Києву військових фахівців для навчання українських солдатів, а не бойові частини.
- У листопаді 2024 року після перемоги Дональда Трампа на виборах в Європі відновилися дискусії щодо відправки військ до України. Французька газета Le Monde писала, що Британія та Франція не виключають можливості очолити іноземний військовий контингент в Україні.