У небі над Закарпаттям помітили відразу три пасажирські літаки

Експерти вважають, що вони могли потрапити у наш повітряний простір через дію систем РЕБ. 

карта Flightradar24

В небі над Україною помітили відразу три пасажирські літаки. Це сталось ще 6 січня, але стало відомо лише зараз. Авіалайнери пролітали над територією Закарпатської області, поблизу Ужгорода, пише ТСН з посиланням на Flightradar24.

 Згідно з даними радару, певний час літаки перебували у закритому повітряному просторі України над Закарпатською областю, а потім терміново змінили курс та продовжили рух над територією Румунії.

На територію України залетіли:

Авіаційний експерт Валерій Романенко розповів ТСН, що літаки могли потрапити у повітряний простір України через активну роботу систем РЕБ, які наші військові задіяли через високу загрозу ворожого нальоту. Це  могло вплинуло на роботу навігаційних систем літаків, і  вони помилково потрапили у повітряний простір України.

- Flightradar дуже зрідка помиляється. Він отримує інформацію не лише з транспондерів на літаках, які постійно транслюють сигнал про їх місцезнаходження у повітряному просторі, а ще й з американської системи спостереження за повітряним рухом. Тому залетіти в повітряний простір України пасажирські літаки могли, ймовірно, через те, що були активно задіяні засоби РЕБ. Авіалайнери могли потрапили в зону їх дії та на певний період часу відхилитися від маршруту, – пояснив експерт. 

Крім того, теоретично збій маршруту міг статись через погані погодні умови: якщо у регіоні була негода, то пілоти могли запитати дозволу на проліт українською територією. Проте експерт схиляється саме до першої версії.

 - Потрапляння літаків у повітряний простір іншої держави - це дуже неприємний момент для екіпажів, бо їх просто могли б збити. Особливо над Україною, під час ворожого нальоту. Адже часу розбиратися, що саме летить, у ППО не буде, бо ворожі дрони та крилаті ракети атакують наші міста зі сходу, півночі, заходу та півдня. З будь-якого боку можуть летіти, розвернутися і атакувати обраний об’єкт. Вже були випадки, коли до цього регіону залітали ворожі крилаті ракети та "Шахеди" через Румунію та Молдову. Тому момент для цих літаків був доволі небезпечний, – зазначає Валерій Романенко.

Він додав, що українська ППО спрацювала професійно, а не як російська чи іранська, де спочатку запускають ракети і потім розбираються, по чому саме.