У Польщі серед українських військових, котрі прибувають на навчання, є випадки дезертирства. Однак такі випадки "маргінальні", вони не мають впливу на навчання військових. Про це у коментарі "Радіо Свобода" сказав заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик, коментуючи інформацію про втечу українських військових із навчання у Європі.
Томчик заявив, що дезертирство та брак субординації трапляються у будь-якій армії світу. Він наголосив, що Польща підготувала вже понад 26 тисяч українських військових.
- Чи у групі з 26 тисяч осіб трапляються такі, які мають інші плани чи вважають, що їхнє майбутнє не в українській армії? Напевно, такі трапляються. Це чимала група людей. Натомість вважаю, що деталі мають залишитися між нами, – сказав він.
За його словами, факти втечі ніяк не позначаться на співпраці України та Польщі у питаннях військових навчань. Він наголосив: Польща робить все, щоб Україна знала, що на країну можна розраховувати і що вона далі хоче навчати українських військових.
- Думаю, що це очевидно, що бувають випадки дезертирства, і таке відбувається у кожній армії світу. Натомість якщо (такі випадки. – Ред.) трапляються у разі України, то це справа маргінальна, яка не має жодного впливу на навчання українських військових у Польщі, – зазначив заступник міністра оборони Польщі.
На запитання журналістів, чи надходили від української сторони запити про втечі українських військових під час транзиту до Франції чи у зворотному напрямку, Томчик відповів, що такого не пригадує.
- 6 січня агентство France-Presse із посиланням на офіційного представника французької армії повідомило, що кілька десятків із понад двох тисяч українських військових зі складу 155-ї бригади імені Анни Київської дезертували під час навчань.
- На початку січня стало відомо, що пропагандисти активно розповсюджують дезінформацію, стверджуючи, що "польські трансплантологи встановлюють рекорди", використовуючи органи вбитих українських військових.