3 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити

Сьогодні не можна нічим хвалитися, тому що залишитесь ні з чим.

pixabay.com

3 січня відзначають Міжнародний день здоров'я душі та тіла. Віряни вшановують сьогодні пам'ять святого пророка Малахії. Це третій день Нового року, а до кінця року залишається 362 дні.

Яке сьогодні церковне свято

3 січня в церковному календарі – день пам’яті святого пророка Малахії. Він був останнім з 12 малих пророків Старого Завіту і жив у V столітті до нашої ери. Його книга, яка складається з чотирьох розділів, є останньою книгою в єврейському каноні і християнському Старому Завіті. Ім'я "Малахія" означає "мій посланець" або "Божий посланець". Пророк Малахія виступав з закликами до ізраїльтян повернутися до Божих шляхів і виправити своє моральне та духовне життя.

Малахія також пророкував про прихід Месії і його передвісника. В одній із найбільш відомих цитат, він говорить: "Ось, я посилаю Мого посланця, і він приготує шлях переді Мною; і раптом прийде до Свого храму Господь, котрого ви шукаєте, і Ангел заповіту, котрого ви бажаєте". Це пророкування вважається передбаченням приходу Івана Хрестителя і самого Ісуса Христа. Пророк Малахія помер у глибокій старості.

Що сьогодні не можна робити

Народні прикмети і традиції на 3 січня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад дивилися, який сьогодні день: на небі білі пухнасті хмаринки — будуть хуртовини, рано світає — до скорого снігопаду, зайці підходять до людських осель — вдарять сильні морози, а якщо на деревах пухнастий іній — найближчими днями буде ясна погода.

Домашню худобу, особливо корів, цього дня годували виключно вівсяною чи пшеничною кашею на молоці, а потім читали спеціальні молитви, щоб злі духи не задоїли їх до смерті.

Як назвати дитину, яка народилася 3 січня

Сьогодні іменини святкують Гордій та Ірина. Талісманом людини, народженої 3 січня, є онікс. Здавна вірили, що цей камінь приносить удачу своєму власнику. Також вважається, що онікс допомагає ранам швидше загоюватися.

Історичні події 3 січня

1431 — бургундський герцог продав за 10 000 франків Жанну Д'Арк, захоплену в полон внаслідок зради, єпископові Кошону, який діяв від імені англійського короля.

1521 — Папа Римський Лев Х відлучив від римо-католицької церкви релігійного реформатора Мартіна Лютера за публікацію 95 тез про фінансові зловживання в церкві.

1888 — у Вашингтоні власник фабрики з виробництва паперових цигаркових мундштуків Марвін Стоун отримав патент на соломинку для коктейлів (тоді соломинки виготовляли з паперу).

1918 — Одеса проголосила себе «тимчасово вільним містом».

1919 — Українська Національна Рада схвалила постанову про з'єднання Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою в Києві.

1924 — через два роки після виявлення поховання єгипетського фараона Тутанхамона британська експедиція знайшла головний скарб гробниці — кам'яний саркофаг фараона. Коли в лютому саркофаг відкрили, всередині виявилася золота труна з мумією Тутанхамона.

1925 — Беніто Муссоліні оголосив себе диктатором Італії.

1957 — після 11 років розробок компанія Hamilton Watch представила перший у світі електронний годинник.

1959 — через 218 років після відкриття європейцями і через 92 роки після придбання у Росії за ціною 2 центи за акр Аляска стала 49-м штатом США.

1992 — Україна встановила дипломатичні стосунки з США.

1992 — згідно з Указом Президента України № 29/92 створено «Державний експортно-імпортний банк України».

1992 — командувач Чорноморським флотом І. Касатонов підписав наказ про вихід Чорноморського флоту з підпорядкування Генштабу у Москві і підпорядкування ЧФ Міністерству оборони України. Наказ був скасований І. Касатоновим 10 січня 1992 року.