Правоохоронці передали до Міністерства охорони здоров'я понад 2000 справ, пов'язаних із можливими порушеннями під час встановлення інвалідності медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК). Деякі з цих рішень вже були анульовані. На цьому наголосив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі телемарафону.
За його словами, на цей час МОЗ ухвалено рішення про скасування 188 статусів інвалідності. Інші висновки МСЕК перебувають на розгляді.
- Майже тисячу ми вже розглянули, 188 осіб вже скасували інвалідність, 388 – викликані до нашого профільного науково-дослідного інституту для перегляду, щоб подивитися, чи були маніпуляції, чи справді стан здоров'я відповідає тим змінам, які були записані у справу при проведенні МСЕК, – повідомив міністр.
Після низки корупційних скандалів, які гучні довкола МСЕК через "фейкові" інвалідності, РНБО вирішила ліквідувати всі комісії. Президент Володимир Зеленський 22 жовтня підписав указ, згідно з яким набуло чинності рішення РНБО щодо ліквідації в Україні всіх медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) до кінця 2024 року.
- 29 жовтня в МОЗ заявили, що голови медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не обійматимуть посади в оновленій системі лікарських комісій. Інших лікарів – допустять до роботи у медустановах з наступного року, але для них буде проведено спеціальний добір.
- 26 листопада у МОЗ повідомили, що замість ліквідованих медико-соціальних експертиз в Україні з 1 січня працюватимуть експертні комісії на базі понад 300 багатопрофільних комісій. Їхній склад буде формуватися індивідуально для кожного пацієнта.