«Буковель» на свята: без ТЦК, з вільними номерами в готелях і «золотими» варениками

А ще на курорті триває будівництво.

ФБ Буковель Bukovel

Тут у будь-яку пору року високий сезон. І високі ціни. Про феномен Буковелю, чому це місце - must visit для тих, кому дозволяє гаманець, а також про те, чому на курорті не видно ТЦК, читайте у матеріалі Коротко про.

Держава в державі?

Туристичне містечко, що розташоване в Прикарпатті біля села Поляниця, давно охрестили в народі українським Куршевелем за лакшері-імідж і високі ціни. Буковель збудували з нуля на п’яти горах на початку 2000-х років. І буквально одразу курорт отримав славу найдорожчого в Україні. Тут є все для комфортного відпочинку в будь-яку пору року. У всякому випадку так каже реклама курорту.

Напередодні зимового вікенду, ще й в дні новорічних свят до Буковелю повільно тягнеться вервечка з автівок. Більшість з них на київських номерах, за кермом чимало чоловіків. У той день цим туристам пощастило оминути на трасі ТЦК, але місцеві кажуть, що це виняток. Хлопці у формі щодня чергують на дорогах області, та й у кожному куточку України відомо про рейди. А Буковель наче зачарований від воєнкомів. Невже магія мольфарів?

Насправді Буковель – це вже більше, аніж курорт. Це така собі держава у державі, зі своїми правилами, європейськими цінами і відсутністю будь-якої згадки про війну. Хоча час від часу тут лунає сигнал повітряної тривоги. Але туристи навіть уваги не звертають на цей звук.

Кава з видом на гори

Туристи в Буковелі теж усі як на підбір. І якщо на лижній трасі особливо не посвітиш брендованими лижами чи костюмом, то в ресторанах і спа аж очі сліпить від Картьє і Гуччі.

Значних черг на витяги, якими лякають відео у соцмереж, насправді немає. Та й на трасах достатньо просторо. Більш того, номери в місцевих готелях навіть на новорічну ніч ще є. Ціни різні: є двомісний номер за 8 тисяч грн, а є люкс зі сніданком, пляшкою шампанського у подарунок і ще походом у спа за суму від 60 тисяч. Дорого? Зате до витягів рукою подати. Та й можна вдосталь назнімати фото і відео контенту для соцмереж.

Більш дешевий варіант – винаймати житло поза межами курортного містечка, а приїздити у Буковель лише на розваги.

- Хто рахує гроші, той так і робить, - пояснює Коротко про власник приватної туристичної садиби в Яремче пан Михайло. – Зараз у мене всі шість кімнат зайняті гостями. За добу платять 2500 за номер. І їдуть зранку в Буковель, катаються там, відпочивають, а в Яремче повертаються ввечері. Знаю, що і спорядження в оренду беруть в Яремче, а не в Буку. Снідають і вечеряють теж в нас, бо ж ви бачили ті шалені ціни в Буковелі.

Щодо високих цін, то зараз будемо сперечатися з паном Михайлом. Так, в Буковелі не дешево. Наприклад, чашка кави з молоком чи чай – від 100 грн, зігріваючий глінтвейн (250 мл) від 200 грн. Але, зрештою, хіба у Києві дешевше? До того ж цими напоями насолоджуєтеся в самому серці Карпат, на найдорожчому курорті України, з видом на гори.

Те ж саме стосується і відомих із соцмереж вареників з вишнями, що так критикують за вартість. За шість невеличких вареничків на пару, що подаються з медовою мачанкою у спеціальній ємності у вигляді величезної вишні, просять майже 450 грн. Так, дорого, але це Буковель, а не заводська їдальня.

Туристів буде більше

І про розваги. На курорті є чим зайнятися, окрім лиж і гастрономічних походів. Наприклад, можна відвідати етнографічний комплекс «Гуцул- Ленд». Тут туристам пропонують побувати на гуцульському весіллі, зробити власноруч якийсь ткацький виріб, відвідати контактний зоопарк, різноманітні майстеркласи.

Або розслабитися у спа-центрі «VODA club», де є всесезонний теплий басейн, кілька джакузі просто неба, сауни, соляна печера.

Хочеться екстриму? Тоді у Буковелі запрошують на першу в Україні всепогодну санну трасу. На атракціоні можна самостійно керувати санчатами. Загальна довжина траси атракціону - 1500 метрів. Довжина швидкісного спуску - 1000 метрів. І для гостроти почуттів на трасі є віражі, повороти, стрибки.

До речі, ще один феномен Буковелю. Поки в Україні триває війна і є курорти, що не витримують викликів часу і зачиняються назавжди, тут триває будівництво. Поміж діючими шале, котеджами, готелями височіють будівельні крани, риють котловани, заливають фундаменти. Значить, туристів у Буковелі буде ще більше.

Вартість розваг у «Буковелі»: