Щороку на станції "Академік Вернадський" українські полярники створюють неповторну атмосферу свята. Різдво стає моментом єднання команди. Про діяльність 29-ї української антарктичної експедиції розповіли бейскомандер геофізик Юрій Отруба, метеоролог Валентина Гарбарчук, біолог Сергій Єрмоленко та кухар Назарій Цюпка, пише "Суспільне Культура".
- Ще за часів, коли станція належала Великій Британії та мала назву "Фарадей", була традиція гри в "таємного Санту", тобто дарувати подарунки одне одному. Цьогоріч до нас приходив святий Миколай, - розповіла команда.
За словами полярників, замість Полярної зірки тут Сонце і майже полярний день, оскільки в Антарктиді наразі літо. Ця традиція очікування сходження зірки має символічне значення перед початком вечері. Однією з найцікавіших традицій є обмін привітаннями з іншими полярними станціями. Завдяки супутниковому інтернету команди обмінюються фотографіями та щирими побажаннями.
- Раніше, коли не було супутникового інтернету, увесь зв'язок був через радіостанцію. На сьогодні є супутниковий інтернет, тому всі пишемо імейли і маємо вже список станцій, яким ми відправляємо свої привітання, - розповів Юрій Отруба.
Назар Цюпка зазначає, що експедиція має можливість отримувати всі необхідні інгредієнти в замороженому або консервованому вигляді для приготування традиційних страв.
- Будемо сподіватися зробити всі 12 страв і мати справжню святкову різдвяну вечерю, - додав він.
Полярники також додали, що замість колядок вони слухатимуть писк новонароджених пінгвінят.
- 24 грудня увесь світ стежить за щорічною подорожжю Санта-Клауса в реальному часі. Чарівні сани Санти з позивним R3DNO53 (Merry Christmas) та реєстраційним номером HoHoHo мандрують по всьому світу.
- Українські полярники прикрасили ялинку на станції "Академік Вернадський" іграшковими пінгвінами і тризубом. Ялинка, звісно, штучна, адже на крижаний континент не можна завозити живі рослини.
- Ця зима біля української станції “Академік Вернадський” стала найморознішою за останні шість років. У травні західніше Антарктичного півострова з’явилася холодна водна маса, яка згодом охопила всю західну Антарктику.