Українські полярники зняли таймлапс 21 грудня під час літнього сонцестояння. На записі можна побачити не тільки найдовший день, а й швидку зміну погоди поблизу "Вернадського". Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
- Загалом світловий день продовжувався майже 22 години 25 хвилин. Сонце почало сходити о 02:02 ночі, а зайшло о 00:27 22 грудня. Варто відзначити, що день 20 грудня був коротшим лише на 10 секунд, а 22 грудня – на 36 секунд, - йдеться в повідомленні.
До 21 грудня тривалість дня поступово збільшувалась, але відтепер вона почне скорочуватися. Це триватиме до 20 червня, коли на острові Галіндез настане найкоротший день – лише 3 години 24 хвилини. Після цього день знову почне подовжуватися.
Станція "Академік Вернадський" розташована трохи північніше південного полярного кола, тому тут не спостерігаються звичні полярні чи білі ночі. Взимку Сонце на кілька годин піднімається над горизонтом, а влітку – заходить за обрій. Також в Північній і Південній півкулі пори року протилежні: коли в Україні зима, в Антарктиці літо.
- Українські полярники прикрасили ялинку на "Вернадському" іграшками пінгвінів та тризубом. Ялинка на “Вернадському”, звісно, штучна, адже на крижаний континент не можна завозити живі рослини.
- Ця зима біля української станції “Академік Вернадський” стала найморознішою за останні шість років. У травні західніше Антарктичного півострова з’явилася холодна водна маса, яка згодом охопила всю західну Антарктику.