Загалом 73% українців підтримують ідею відновлення ядерної зброї, тоді як 20% виступають проти, а 7% не визначились із позицією. Про це йдеться в опитуванні, проведеному Київським міжнародним інститутом соціології з 2 по 17 грудня.
- Якщо ж ми говоримо про втрату підтримки і санкції від Заходу, то прихильне ставлення до відновлення ядерної зброї знижується до 46%, а частка тих, хто не підтримає таку ініціативу, зросте до 44% (і решта 10% мають невизначені погляди). Проте якщо Україна має достатньо ресурсів протриматися до моменту отримання ядерної зброї, то 58% готові були би піти на втрату підтримки Заходу з метою отримання ядерної зброї. Не підтримали би рішення отримати ядерну зброю за такого сценарію – 33% (і решта 8% мають невизначені погляди), - показують дані опитування.
На півдні та сході спостерігається скептицизм щодо відновлення ядерної зброї, але в усіх регіонах більшість - від 61% на сході до 77% на заході - підтримують цю ідею. У разі втрати підтримки Заходу, кількість прихильників відновлення ядерної зброї зменшується, і в результаті майже рівноцінна кількість виступає за і проти, з перевагою противників на сході. Однак, якщо ресурси для розробки зброї будуть доступні, більшість у всіх регіонах (63% на заході, 54% у центрі, 58% на півдні і 61% на сході) підтримають відновлення ядерної зброї.
У 1994 році Україна офіційно відмовилася від ядерної зброї та підписала Будапештський меморандум. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну дедалі частіше звучать заклики до відновлення ядерного арсеналу, особливо якщо західні партнери не зможуть забезпечити надійні гарантії безпеки для країни.
- 12 листопада Київський міжнародний інститут оприлюднив опитування, згідно з яким станом на початок жовтня 2024 року, попри складні обставини, 58% українців залишалися проти будь-яких компромісів щодо територій.
- 7 листопада результати опитування Київського міжнародного інституту соціології показали, що станом на жовтень 93% українців мають негативне ставлення до Росії, а лише 3% - позитивне.