21 грудня: яке сьогодні свято і що не можна робити цього дня

Сьогодні не можна бажати щастя і здоров'я, все здійсниться навпаки.

pixabay.com

21 грудня - день зимового сонцестояння, у світі відзначають День народження кросворда, День ліхтарика, а віряни вшановують Пам'ять мучениці Юліанії і з нею 500 мужів та 130 жінок, що в Нікомидії постраждали. До нового року залишається 10 днів.

Яке сьогодні церковне свято

Сьогодні, 21 грудня в церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Юліани. Вона була римською християнкою, яка жила в ІІІ столітті. Вона була дочкою римського сенатора Александра, який був відомим язичником. Юліана вирішила приєднатися до християнської громади і відкрито висловлювала свою віру, що призвело до її арешту. Її батько намагався переконати її повернутися до язичництва, але Юліана залишилася вірною своїй вірі. Вона була засуджена і змушена вийти заміж за язичника, але відмовилася від цього шляху. Юліана була страчена за свою віру 302 року.

Що не можна робити 21 грудня

Народні прикмети і традиції на 21 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день. Світанок червоного кольору — почнеться заметіль, яка погода цього дня, така вона буде в вересні, на землю випало багато снігу — буде великий урожай, снігу немає або мало, але мороз — до посушливого літа. Наші предки вірили, якщо цього дня зав'язати на руку червону нитку, то можна захиститися від нечисті і злих сил.

Як назвати дитину, яка народилася 21 грудня

Сьогодні іменини святкують Леонтій, Микита, Михайло, Петро, Сергій, Уляна. Талісманом людини, народженої 21 грудня, є хризопраз. Здавна вірили, що цей камінь допомагає краще переносити магнітні бурі метеозалежним людям. Також хризопраз покращує сон, поліпшує стан нервової системи.

Історичні події 21 грудня

1846 — Шотландський хірург Роберт Лістон уперше в Європі застосував анестезію під час хірургічної операції — провів ампутацію стегна пацієнтові Джеймсу Черчіллю під ефірним наркозом.

1891 — Джеймс Нейсміт, вчитель фізичної культури в коледжі Спрингфілда, вперше запровадив правила спортивної гри, відомої сьогодні як баскетбол.

1898 — П'єр і Марія Кюрі відкрили радій.

1913 — У нью-йоркській газеті опублікований перший в історії кросворд, який склав Артур Вінн.

1919 — Найчисельніша депортація у низці силових акцій Рейди Палмера 249 уродженців минулої Російської імперії з США у Радянську Росію за політичні погляди на пароплаві Buford, названий «Червоний ковчег»/ «Радянський ковчег».

1937 — У Голлівуді відбулась прем'єра першого повнометражного мультфільму «Білосніжка та семеро гномів». Над 83-хвилинною стрічкою працювали 750 художників.

1963 — на Кіпрі спалахнули масштабні релігійно-етнічні протистояння між етнічними греками та турками, більш відомі як «Криваве Різдво».

1984 — СРСР здійснив успішний запуск міжпланетної станції «Вега-2» для дослідження планет Сонячної системи.

1988 — Дослідний зразок найбільшого діючого літака у світі Ан-225 «Мрія» здійснив перший політ.

1990 — Біля станції метро «Лівобережна» відбулося офіційне відкриття постійного приміщення Київського театру драми та комедії на лівому березі Дніпра (у колишньому приміщенні кінотеатру «Космос»).

1991 — Підписана Алма-Атинська декларація про створення СНД (главами Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, України).

1995 — Місто Вифлеєм, яке перебувало під контролем Ізраїлю, був переданий Палестині.

2012 — Згідно з феноменом 2012 року цей день повинен був бути останнім в історії людства.

2023 — Студент філософського факультету Карлового університету (Прага) скоїв стрілянину, в результаті якого загинуло 14 осіб.