Під час ракетного нальоту на Київ ранком 20 грудня від вибухової хвилі постраждала одна з головних окрас української столиці – римо-католицький костел на вулиці Великій Васильківській. Про те, що сталося, Коротко про розповів настоятель парафії Святого Миколая отец Павло Вишковський:
- Розбито скло у «троянді» - фасадному вітражному вікні костелу. Це один із елементів освітлення храму, яке задумувалося і втілювалося під час його будівництва. Правда, у 1943 році, за часів Другої Світової війни, храм горів через ракетний обстріл - тоді теж був пошкоджений фасад і деякі елементи у вітражі могли замінити. Також трохи пошкоджено вежі, які чекають на хрести (хрести зняли через загрозу падіння під час будівництва сусіднього бізнес-центру «Торонто», який, до речі, зазнав руйнувань після сьогоднішнього обстрілу. – Ред.). Але набагато більше постраждали будівлі, які навколо храму. Уже відомо про загиблого, близько десятка поранених.
За словами святого отця, вибух пролунав, коли у костелі були люди:
- Правилась вранішня меса, на яку прийшли близько 20 прихожан нашої парафії святого Миколая. На щастя, ніхто не постраждав. Коли лунає повітряна тривога, всі спускаються у підвальне приміщення, де обладнана капличка. Вдень сюди ж приходять під час тривоги діти із сусідніх шкіл. Вибух був дуже гучний, але люди навіть не дуже злякалися, бо почувалися захищеними.
Наразі парафіяни прибирають скло всередині та зовні храму. Через розбитий вітраж порушено температурний режим всередині костелу, тому вживатимуться тимчасові протиаварійні заходи. У храмі чекають на комісію з Міністерства культури, яка має оцінити шкоду та ухвалити рішення щодо подальших дій.
- Незважаючи на те, що сталося, запрошуємо усіх до костелу на святкову Різдвяну Месу 24 та 25 грудня. Це буде демонстрація нашої незламності, тому що ніхто і ніщо не вкраде в нас Різдво, - зазначив отець Павло Вишковський.
До речі
Костел святого Миколая досі перебуває на балансі Національного будинку музики. Передати його парафії святого Миколая обіцяють з 1992 року, коли в храмі відновилися богослужіння. Після пожежі 2021 року Міністерство культури та парафія підписали меморандум про повернення костелу вірянам до 1 червня 2022-го, але обіцянка досі не виконана. Будівля костелу перебуває в аварійному стані.