Дизайнерські прикраси на Різдво: у запитах – ялинка-борщ, дідухи та натуральні шишки

Чому дизайнери звертають увагу на святкове оздоблення Білого дому та якого кольору має бути модна ялинка сезону 2024/2025.

lorashen.ua

Готуючись до низки різдвяно-новорічних свят, ялинку можна прикрашати самому, а можна замовити таку послугу у дизайнерів.

Які кольори ялинкових іграшок та самі іграшки ми вибираємо цього року і хто із зірок вдається до допомоги ялинкових дизайнерів, журналісту Коротко про розповіли в одній із київських студій дизайну та флористики.

Сухоцвіти, горіхи та шишки

Останні два роки, пояснюють співробітники студії, на піку популярності залишаються прикраси для ялинок в українському стилі, а ще у запитах – натуральність.

– Зараз у тренді натуральність, яку поєднують з українською етнікою, – розповіла Коротко про піар-працівниця компанії «LoraShen» у Києві Ліна Щорс. – Бачимо, що вже другий рік люди вважають за краще на Різдво купувати все натуральне та пов'язане з українськими традиціями: це дідухи, різдвяні зірки із сухоцвітів, такі ж верхівки для ялинок, різдвяні вінки. Використовується також пшениця, горіхи, шишки, цукати, натуральне дерево, символи української етніки. Це виглядає автентично та цікаво. Відродження українських різдвяних традицій зараз у тренді – це те, що ми бачимо зараз та в прикрасах до свят будинків та офісів.

За словами Ліни Щорс, тренд на натуральність зараз набирає популярності у всьому світі.

У тренді - жовто-блакитні та червоно-золоті ялинки

Прикраса ялинок та будинки в класичному стилі також залишаються актуальними. Різдвяна класика – це поєднання червоного та золотого, при виборі іграшок слід віддати перевагу традиційним кулям.

– Це завжди актуально, і ми на кожен Новий рік замовляємо в іграшки у цій кольоровій гамі, – продовжує Ліна Щорс. – Знаємо – вони завжди будуть мати попит.

Якщо говорити про кольори новорічно-різдвяних прикрас, то зараз серед українців популярне поєднання кольорів національного прапора. Але це мають бути блакитно-жовті відтінки, а не відвертий натяк на прапор: «синє небо» та «жовта пшениця». Наприклад, блакитні і золоті кулі або блакитні і білі.

– Будь-яке оформлення покликане для того, щоб створювати певний настрій до свята, а такі поєднання кольорів дають надію на світле майбутнє, – продовжує Ліна Щорс. – Наразі всім нам потрібна надія, і саме тому поєднання блакитного з білим, золотим дуже актуальне для нашої країни на це Різдво та Новий рік. І людям це подобається.

Один із варіантів «вбрання» для ялинки, який користується попитом цього року, – дерево, прикрашене композиціями з горіхів, зірок чи сердець. Втім, такі прикраси можна зробити вдома самостійно. Це варіант простої, але елегантної ялинки. Новорічне «скло», кераміка та інше також цілком придатне для створення стильного новорічного дерева, але такі іграшки вже не такі популярні, як раніше.

Борщевий набір на гілках

Ліна Щорс згадує: роками раніше однією з найпопулярніших новорічних ялинок була... ялинка-борщ. Ялину прикрашали всім вмістом національної страви: вішали іграшки-буряки, капусту, моркву, картоплю, звичайно ж – сметанку та сало.

– Тема їжі в прикрасах для ялинки завжди актуальна і в Америці, і в Європі, – зазначає Ліна. – Це була цікава концепція, яка мала попит серед українців. Вона стильно виглядає, і ми так вбирали ялинки для клієнтів неодноразово. Ну і всі українці люблять борщ.

Щороку студія дизайну та флористики також прикрашає дерево для столичного хореографічного училища. Щоразу на ялинці з'являються пуанти, пачки та інше балетне приладдя – щоб «в тему». Але щороку, звичайно, дизайн ялинкового «вбрання» відрізняється один від одного.

Свого часу було популярним прикрашати ялинки в одній кольоровій гамі: жовтій, червоній, синій.

– Пам'ятаю, що дуже популярними були рожеві ялинки – після того як Меланія Трамп прикрасила такими Білий дім, – зазначає Ліна Щорс. – Флористи завжди враховують те, як прикрашається до Різдва Білий дім, та стежать за цим дуже уважно. Це було сміливе рішення, і багато клієнтів просили зробити щось схоже. До війни також багато людей просили ялинки, присвячені певній темі. Це могла бути космонавтика чи тема Гаррі Поттера. Такі концептуальні ялинки, які могли розповісти якусь історію. Це було дуже популярне до війни. Нині їх частіше замовляють для дітей – присвячені казкам чи іншій темі. Це завжди цікаво, і завжди є дуже багато іграшок, які можуть розповісти історію.

За словами Ліни Щорс, зараз помітні зміни у вподобаннях українців, пов'язані з війною: на перший план вийшла національна тематика та традиції. Свою увагу дизайнери звертають у цей бік. Хоча, якщо хтось хоче ялинку по-французькі – з макарунами, круасанами та Ейфелевою вежею на верхівці, не відмовляють. У кожного свої переваги та інтереси.

Якщо говорити про самі новорічні дерева, то білі ялинки втратили колишню популярність – тепер просять натурального кольору або наближені до них штучні.

На тему

Зірки просять «затишні» ялинки або у стилі фентезі

Українські селебриті також не нехтують можливістю зберегти нерви та час при виборі прикраси будинку до Різдва та звертаються до дизайнерів. Наприклад, серед зіркових клієнтів студії дизайну та флористики – Тіна Кароль та Катерина Кухар, для яких вони оформляли фотозони для концертів. Найчастіше, за словами співробітників, українські знаменитості просять створити різдвяний затишок вдома чи вибирають стиль фентезі.

Ціна питання: від 30 000 гривень (іграшки, різдвяні вінки та інше – від студії).