За китайським календарем наступний рік розпочнеться 29 січня 2025-го і триватиме до 16 лютого 2026 року. Символом прийдешнього року є Дерев’яна Змія. Про те, що має бути на новорічному столі, аби плазун не розсердився, що ж налити у келихи, а також про те, які кольори мають домінувати в одязі та аксесуарах – у матеріалі Коротко про.
Найзагадковіший символ
Час змін, мудрих рішень та глибокої інтуїції. А ще – інтриг і трансформацій. Ось так китайці говорять про наступний рік Дерев’яної Змії. І радять вже добре подумати над тим, як же задобрити цього мудрого і, не будемо лукавити, підступного плазуна.
Змія у китайській міфології вважається найзагадковішим знаком. При цьому розважливим, розумним, з сильною інтуїцією. Змію краще не дратувати, адже вона може влаштувати «веселий» рік. Тому готуємося зустрічати Дерев’яну Змію гідно.
Про святкове меню
Забудьте про аби як насипану гору майонезного олів’є та запеченого окосту! Цього разу краще відмовитися від занадто жирної, гострої, солоної і солодкої їжі. А ще кожна страва на святковому столі має бути вишуканою настільки, щоб не було соромно подати її, наприклад, до королівської трапези.
До новорічного «зміїного» столу ідеально підходять риба і морепродукти. Китайці кажуть, що символ 2025 року полюбляє усе пов’язане з водою. Запечена риба, креветки, кальмари, устриці або мідії. Спробуйте запекти форель (чи навіть більш дешевого коропа!) з лимоном і зеленню або приготуйте салат з креветками.
Замість звичних бутербродів з паштетом можна приготувати вишукані канапе, тарталетки з сиром, лососем або іншою начинкою.
Якщо м'ясо – то лише дієтичні варіанти страв. Наприклад, філе індички в якомусь легкому соусі або рулет з курячого м’яса. Жирненькі відбивні зі свинини і холодець залиште на інші свята.
Салати. Краще, аби ці страви були зі свіжих овочів. Так, тепличний огірок чи перець зараз коштує як крило від «Боїнга». Але й Новий рік святкуємо лише раз у 365 днів.
А на десерт… Торт «Наполеон» залишаємо у старому році. Майстри китайського фен-шуй кажуть, що тотемна тварина 2025-го не любить складних десертів, а віддає перевагу свіжим фруктам. Тому на новорічному столі мають бути яблука, мандарини, ківі, можна й ананас з манго.
Про те, що у келихах
Важко уявити Новий рік (наш традиційний чи китайський) без пляшечки шампанського чи іншого алкоголю. Змія не розсердиться на стримані напої у келихах: підійде й «Артемівське», і сухе мартіні, і напівсолодке вино. А ще вдалими будуть різноманітні коктейлі.
Але, заради китайських богів, заберіть зі столу оковиту й інший міцний алкоголь. Навіщо сердити плазуна?
Про танці до ранку
Китайські астрологи нагадують, що змія – ще той інтроверт. Тому не найкращою буде ідея зустрічати Новий рік з галасливою компанією. Розсердити китайське тотемне створіння можуть і запальні танці, і голосні співи до ранку.
Якщо вірити китайцям, Змія страшенно не любить суєти. Тому Новий 2025-й зустрічаємо в тихому сімейному колі, без сварок і зайвого сарказму, за спокійними розмовами, з притишеною музикою.
Про два кольори
І це не чорний та червоний, як співається у відомій українській пісні, а коричневий і зелений (усі їхні відтінки). Перший символізує спокій і стабільність, другий – життя і процвітання. Непоганий тандем!
А ще Дерев'яна Змія цінує витонченість і певну розкіш. Тому пам’ятайте про аксесуари в золотистих чи сріблястих відтінках. І не важливо, буде це кольє за 300 гривень чи перстень Ван Кліф за багато тисяч умовних одиниць - аби блищало в міру.
Про червоні шкарпетки
Ох ті китайці! Навіть поміж коричневого і зеленого втулили свій улюблений червоний колір. У Піднебесній він особливий, і вважається, що відганяє злих духів. Людям, народженим у рік Змії, а ще дітям і підліткам китайські астрологи рекомендують одягти хоча б червоні шкарпетки. Нібито такий аксесуар притягне до власника карколомний успіх у всіх сферах життя.
Але не шкарпетками єдиними. Китайці радять додати червоних аксесуарів до декору власного житла. Хоча жителям європейських країн про таке не треба двічі нагадувати, адже відомо, що червоний і зелений - неофіційні кольори новорічних свят.
Про зміїну стриманість
Дотримуватися усіх вище написаних правил – особиста справа кожного. Не так важливо, що на столі, як те, що на серці. І тут є поради від китайських астрологів.
У Піднебесній кажуть, що в 2025 році треба уникати імпульсивних рішень, суперечок, конфліктів. Життя неможливе без проблем. Так от, у рік Змії не треба «рубати» усі незгоди одним швидким рішенням. Краще взяти час на обдумування шляху вирішення.
У той же час рік плазуна є хорошим часом, щоб поміркувати про себе, свої вчинки, проаналізувати власне минуле і майбутнє, а також спланувати стабільний життєвий шлях.
До речі
Китайські майстри фен-шуй пішли ще далі і вже склали свій список щасливих у 2025-му кольорів для всіх тотемних знаків свого календаря.
- Щур: білий, золотистий і сріблястий, чорний, блакитний.
- Бик: фіолетовий, помаранчевий, жовтий.
- Тигр: чорний, синій.
- Кролик: чорний, блакитний.
- Дракон: фіолетовий, жовтий, коричневий.
- Змія: зелений, коричневий, червоний.
- Кінь: зелений, фіолетовий.
- Вівця: оранжевий, жовтий.
- Мавпа: білий, золотистий, сріблястий.
- Півень: жовтий, коричневий.
- Собака: фіолетовий, жовтий.
- Свиня: білий, чорний, блакитний.