15 грудня: яке сьогодні свято і що не можна робити

Сьогодні не можна підіймати предмети, які знайдете на землі, в тому числі і гроші.

pixabay.com

15 грудня відзначають Міжнародний день чаю та День невдахи, а в Україні - День працівників суду. Віряни вшановують пам'ять святого священномученика Елевтерія, преподобного Павла Латрського та святого Стефана.

Яке сьогодні церковне свято

15 грудня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Павла Латрського. Народився він  в місті Єлен, був візантійським монахом. Рано залишився без батька, який загинув під час морського бою з арабами. Тому Павло і його брат Петро здобули освіту в монастирі святого Стефана (Фригія). Коли померла і мати, Павло став пастухом. Але згодом вирішив податися до монастиря біля гори Латр (нині територія Туреччини). Там він вів аскетичне життя.

Щодня Павло молився Богу, умертвляв свою плоть, спати на постіль не лягав (або не спав довгий час, або спав біля дерева). Цим чоловік хотів повністю віддати себе Господу. З часом зрозумів, що цього недостатньо і дав обітницю мовчання. Поселився він тоді в печері, а їжу отримував від пастуха, який випадково його там побачив. За ці старання отримав від Господа дар передбачення і дивотворення. Двічі їздив Павло на острів Самос, де побудував два монастирі.

Що не можна робити 15 грудня

Народні прикмети і традиції 15 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, яка погода цього дня таким буде березень, вдень мороз, а ввечері почало теплішати — чекайте на холоднечу, дме північний вітер — будуть сильні морози, на деревах видно іній — наступний рік буде урожайним. А якщо цього дня великі кучугури снігу - літо буде теплим, але не спекотним.

Наші предки вірили, що цей день — найкращий час, щоб помиритися з тим, з ким давно перебуваєте у сварці. А ще варто повернути всі кошти, які ви раніше позичали.

Як назвати дитину, яка народилася 15 грудня

Сьогодні іменини - Володимир, Годислав, Eлевтерiй, Павло, Степан, Теофiлiя, Тит, Цезар. Талісманом людини, народженої 15 грудня, є гіацинт. Різновид циркону, який має червоне забарвлення. Красивий мінерал був дуже популярним у давніх греків. Вважалося, чим чесніший купець, який носить перстень з гіацинтом, тим яскравіше буде сяяти камінь.

Історичні події 15 грудня

1699 — Указом царя Петра I в Московії замість літочислення від "сотворіння світу" введено юліанський календар, відлік і святкування нового року перенесено з 1 вересня на 1 січня.

1880 — Харківське товариство водопостачання збудувало перший водогін у Харкові.

1917 — Українська Центральна Рада прийняла закон про створення Генерального суду.

1932 — ЦК КП(б)У затвердив перелік 82 районів України, куди припинялося надходження промислових і продовольчих товарів за зрив планів хлібозаготівлі (початок Голодомору); у Дніпропетровській області — 27, у Чернігівській — 8, в Одеській — 15, у Харківській — 22, у Донецькій — 10 районів.

1932 - В. Молотов та Й. Сталін заборонили здійснення українізації на Далекому Сході, в Казахстані, Середній Азії, ЦЧО, щоб унеможливити проникнення висланих "буржуазно-націоналістичних елементів" в українізовані райони, наказують перевести українські газети та видання на російську мову.

1934 — у Києві, в підвалах НКВС УСРР (пізніше Жовтневий палац), за вироком виїзної сесії Військової колегії Верховного Суду СРСР були розстріляні 28 "членів" вигаданого чекістами "Об'єднання українських націоналістів", серед яких — українські письменники Дмитро Фальківський, Григорій Косинка, Кость Буревій, Олекса Влизько, Іван Крушельницький.

1964 — У Канаді прийнятий державний прапор із кленовим листом.

1970 — вперше здійснено посадку космічного апарату з Землі на іншу планету (міжпланетна станція «Венера-7»).

2000 — В Україні остаточно припинила роботу Чорнобильська АЕС. Зруйнований в 1986 році реактор, що містив 66 тонн розплавленого ядерного пального і 37 тонн радіоактивного пилу, попри збудований захисний "саркофаг", продовжував випромінювати радіацію.

2000 — На знак протесту проти політики президента Леоніда Кучми на головній площі Києва учасниками акції "Україна без Кучми" були встановлені перші намети.

2018 — відновлена автокефальна помісна Православна церква України (утворилася 988).