Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль відкинув звинувачення в заколоті через введення воєнного стану та пообіцяв боротися до останнього - чи то проти імпічменту, чи розслідування його дій. Про це повідомило інформагентство Yonhap.
- Відправка військ до Національної асамблеї під час воєнного стану не може вважатися заколотом. Я використав свої президентські повноваження для оголошення воєнного стану з метою захисту нації та нормалізації державних справ у відповідь на дії опозиції, яка паралізувала роботу уряду. Це було виважене політичне рішення. Чи то мене буде піддано імпічменту, чи розслідуванню – я справедливо протистоятиму цьому. Я боротимуся до останнього, - заявив президент і ще раз попросив вибачення за незручності, спричинені короткочасним запровадженням воєнного стану.
Президент звинуватив опозицію у блокуванні роботи уряду через спроби імпічменту та скорочення необхідних бюджетів, запланованих на наступний рік, назвавши її дії "шаленою танцем із мечами".
- Національна асамблея, контрольована великою опозиційною партією, перетворилася на монстра, який руйнує конституційний порядок вільної демократії, – заявив політик.
Згідно із законом Південної Кореї, заколот визначається як будь-яка спроба "повалити органи влади, встановлені Конституцією, або зробити їхню роботу неможливою за допомогою сили".
- 9 грудня президенту Південної Кореї Юн Сок Йолю заборонили виїжджати за кордон через підозру у державній зраді, пов’язану із його короткочасним запровадженням воєнного стану минулого тижня.
- 8 грудня прокуратура Південної Кореї оголосила підозру у державній зраді президенту країни Юн Сок Йолю.
- 7 грудня парламент Південної Кореї провалив голосування за імпічмент президенту Юн Сок Йолю. Лідера країни хотіли відправити у відставку через оголошення воєнного стану. Попри тиск з боку своїх однопартійців, Юн Сук Йоль відмовився піти у відставку з посади президента Південної Кореї.