Освітня омбудсменка пропонує підвищити штрафи за булінг з 850 до 10 тисяч гривень

Освітня омбудсменка Надія Лещик запропонувала збільшити штрафи за булінг.

t.me/UAmonogram

Освітня омбудсменка Надія Лещик виступила з пропозицією підвищити штраф за булінг до мінімуму 10 тисяч гривень. Поточна сума не змушує всіх задуматись про виховання дитини. Про це Лещик розповіла в інтервʼю для Освіторії.

- Я переконана, що штрафи за булінг потрібно суттєво збільшити. 850–1700 грн - невелика сума, яка змушує замислитись над вихованням дитини, але далеко не всіх. Багатьом батькам і вчителям легше просто сплатити цей невеликий штраф без реагування та проведення виховних заходів для дитини. Розроблено законопроєкт нового кодексу про адміністративні правопорушення. Там є пропозиція суттєво підвищити штрафи. Моя особиста думка: дієвий штраф за булінг - від 10 000 грн. Така сума змусить серйозно замислитись і стане пересторогою для учасників освітнього процесу, - заявила Лещик.

Вона також зазначила, що в галузі захисту дітей від булінгу все ще є значні недоліки. Зокрема, вчителі, визнані судом винними у булінгу, продовжують працювати після сплати незначного штрафу та мають можливість працевлаштуватися в іншому навчальному закладі

- Булінг - повторюване явище. Це означає, що вчитель неодноразово цькував дитину і може продовжити цькувати її або інших дітей. На мою думку та на думку інших законодавців, такий учитель має бути відсторонений від педагогічної діяльності на певний період, - додала Лещик.

Згідно з аналізом судових рішень щодо булінгу та статистики Державної судової адміністрації України, лише 45% звернень отримують рішення, тоді як 55% не отримують судового реагування через закінчення строків для накладення адміністративного штрафу (всього три місяці) або неналежне оформлення документів, зокрема відсутність доказів.