Падіння режиму Башара Асада в Сирії свідчить про ослаблення Росії та Ірану – обидві країни більше не можуть надавати режиму необхідної для виживання підтримки. Про це в інтерв'ю CNN заявив заступник радника з національної безпеки США Джон Файнер.
За його словами, Москва і Іран були "зненацька застигнуті" подіями в Сирії, і це не просто помилка або випадковість.
- Режим Асада фактично став спільним російсько-іранським проектом у Сирії, і обидва ці партнери по спільному проекту більше не могли надавати підтримку, яка була необхідна режиму, щоб вижити, і це велика частина того, чому він більше не при владі, - наголосив заступник радника з національної безпеки США.
Файнер звернув увагу, що це вже не перша втрата для Ірану на Близькому Сході поточного року. До цього "сильно ослабли" ХАМАС та "Хезболла", а іранські спроби завдати ударів по Ізраїлю не були успішними.
- Це, відверто кажучи, результат роботи Сполучених Штатів і наших партнерів протягом останнього року, яка привела нас до цього моменту, - уточнив він, підкресливши, що війна в Україні "показала, яким безпековим партнером може бути Росія для інших країн".
- 8 грудня режим Башара Асада, який утримував владу в Сирії протягом 24 років, зазнав краху. Це сталося після 12-денного наступу угрупуванням ісламізму "Організація звільнення Леванту".
- Того ж дня російські державні агенції повідомили, що Москва надала притулок Башару Асаду та його родині.