У понеділок, 9 грудня, президенту Південної Кореї Юн Сок Йолю заборонили виїжджати за кордон через підозру у державній зраді, пов’язану із його короткочасним запровадженням воєнного стану минулого тижня. Про це повідомило інформагентство Yonhap.
- Міністерство юстиції запровадило заборону на виїзд невдовзі після того, як Офіс з розслідування корупції високопосадовців (CIO) подав відповідний запит. Йоль був офіційно зареєстрований як підозрюваний у рамках одночасних розслідувань, які проводять поліція, прокуратура та CIO. Це стало наслідком його неочікуваного оголошення воєнного стану минулого вівторка, - йдеться в повідомленні.
Під час поліцейського брифінгу на запитання щодо можливості арешту Йоля без ордера представник поліції зазначив, що це можливо. Поліція також не виключила можливості особистого допиту Йоля.
- Жодних людських чи фізичних обмежень для об’єкта розслідування не існує, — заявив представник поліції.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану вперше за останні 43 роки. За його словами, це рішення було необхідним для "захисту країни від антидержавних сил, які загрожують паралізувати її основні функції та зруйнувати конституційний порядок ліберальної демократії".
Того ж дня військове командування видало наказ, що забороняє будь-яку політичну діяльність. Проте вже через шість годин Юн Сок Йоль скасував воєнний стан, зробивши його найкоротшим в історії Південної Кореї.
- 8 грудня прокуратура Південної Кореї оголосила підозру у державній зраді президенту країни Юн Сок Йолю.
- 7 грудня парламент Південної Кореї провалив голосування за імпічмент президенту Юн Сок Йолю. Лідера країни хотіли відправити у відставку через оголошення воєнного стану.
- Попри тиск з боку своїх однопартійців, Юн Сук Йоль відмовився піти у відставку з посади президента Південної Кореї.