Президентський палац Башара Асада у Дамаску майже повністю розграбований. Навколо будівлі зібралися сотні людей – раніше доступ сюди простим громадянам було закрито. Про це повідомляє BBC.
Багато жителів столиці Сирії повідомляють про мародерство, деякі люди вриваються до будинків. Однак вони кажуть, що ці мародери — мешканці передмість, а не озброєні повстанці. Як передає з Дамаска кореспондент Бі-бі-сі Ліна Сінджаб, до палацу увійшло багато людей і практично повністю винесли чи знищили все майно. Туди також прибули повстанці та спробували це зупинити. До палацу заходять люди, які радіють поваленню режиму Асада і прагнуть помститися йому таким чином. Люди заходять до приміщення, фотографуються та забирають усе, що можуть.
BILD пише, що у поваленого Башара Асада виявилася вражаюча колекція автомобілів. У мережі X з'явилося 41-секундне відео, ймовірно, з гаража диктатора, в якому припарковано близько 50 автомобілів. Серед них кілька позашляховиків, позашляховиків та автофургонів. Є також лімузини та спортивні автомобілі: BMW, Audi, Ferrari, Lamborghini Diablo та Mercedes-AMG SLS. Експерти, опитані виданням, вважають його правдоподібним.
Як повідомляє кореспондент Бі-бі-сі Барбара Плетт-Ашер, яка знаходиться в Дамаску в районі Малки, неподалік резиденції Асада та одного з президентських палаців, жителі виходять на вулиці, намагаючись захистити свій район. За їхніми словами, частиною людей проникла в будівлю міністерства культури, що знаходиться по сусідству, звідти виносили речі.
На головній площі Дамаска перебуває безліч озброєних людей, які стріляють у повітря, щоб відсвяткувати перемогу. Коли повстанці зайшли до столиці Сирії, у центрі зібралося чимало людей, які виражали радість у зв'язку з тим, що відбувалося: вони скандували, що Сирія тепер вільна. Багато людей говорять про кінець репресивного режиму, який керував країною протягом багатьох десятиліть.
Одним із перших кроків повстанців було звільнення ув'язнених, серед яких, ймовірно, було чимало дисидентів, які були позбавлені волі та зазнали тортур. Так, повстанці заявили, що звільнили ув'язнених із військової в'язниці Сайєдна. У в'язницю Сайєдна з початку громадянської війни в Сирії у 2011 році поміщали противників режиму Башара Асада. Правозахисники повідомляли, що там могли секретно стратити до 13 тисяч людей.
Втім, багато жителів Сирії стурбовані, оскільки незрозумілою залишається доля релігійних меншин, прихильників режиму Асада, військових та інших груп.
Сирійці по всьому світу радіють падінню диктатора. Люди виходять на вулиці сирійських та закордонних міст, де співають та танцюють. Після початку громадянської війни в Сирії 2011 року мільйони сирійців бігли за кордон. Тепер вони влаштовують стихійні урочистості у європейських та турецьких містах.
- 8 грудня озброєні опозиціонери у Сирії оголосили про падіння режиму Башара Асада.
- Глава МЗС України Андрій Сибіга заявив, що диктатори по всьому світу даремно покладаються на підтримку Володимира Путіна.