Президент Південної Кореї вибачився за введення воєнного стану, але у відставку йти відмовився

Водночас він погодився понести політичну та юридичну відповідальність за "відчайдушний крок".

Офіс президента Південної Кореї через Getty Images

Попри тиск з боку своїх однопартійців Юн Сук Йоль відмовився піти у відставку з посади президента Південної Кореї. Водночас він перепросив за рішення ввести воєнний стан у країні. Про це пише Reuters.

- Я дуже шкодую і хотів би щиро перепросити перед людьми, які були в шоці. Залишаю на розсуд моєї партії вжити заходів щодо стабілізації політичної ситуації в майбутньому, включаючи питання мого перебування на посаді, - заявив він.

Як зазначив південнокорейський лідер, рішення про введення воєнного стану було ухвалено ним "від розпачу". Також він висловив готовність понести за цей крок юридичну та політичну відповідальність.

Після його виступу лідер керівної Партії народної влади Хан Дон Хун заявив, що Юн більше не спроможний виконувати свої державні обов'язки. Він наголосив, що відставка президента Південної Кореї стала неминучою.

Про запровадження першого з 1980 року воєнного стану у Південній Кореї оголосив президент країни Юн Сок Йоль 3 грудня. Тоді він заявив про бажання "врятувати країну від антидержавних сил, які намагаються паралізувати основні функції країни та зруйнувати конституційний порядок ліберальної демократії". Військове командування Південної Кореї видало указ про заборону будь-якої політичної діяльності. Цього ж дня Юн Сок Йоль заявив про скасування дії воєнного стану. Загалом воно тривало у країні шість годин.