Українські полярники показали, як антарктичний птах "приймає ванну"

Учасники експедиції показали найпоширенішого птаха Антарктики, якого можна бачити щодня.

facebook.com/AntarcticCenter

Українські полярники поділилися відео, на якому показали пташину купіль у човні дослідників, накритому брезентом. Цікавий момент зняла метеорологиня 29-ї УАЕ Валентина Гарбарчук. Пост розмістили на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

- Коли ти єдина птаха в Антарктиці, що не плаває в океані, але теж полюбляєш водні процедури, то можна покупатися… в човні полярників. Знайомтеся – сивка біла або сніжниця. Вона не має плавальних перетинок на лапах, а отже живе виключно на суші, - заявили полярники.

Птахам теж необхідно "приймати ванну", оскільки вода допомагає очистити їхнє пір'я від бруду, бактерій і паразитів. Без регулярного очищення на пір'ї можуть з'явитися шкідники, які провокують різні інфекції та захворювання. Саме тому сивки часто купаються в калюжах або використовують природні заглиблення у скелях. 

Цікаво, що сніжниця не пірнає в океан і вважається найбільшою наземною твариною Антарктики, хоч її довжина всього близько 40 см. Полярники жартома називають її гібридом курки й голуба. Причина не лише у розмірі чи забарвленні: сивка залишається біля станції "Вернадський" протягом усього року, навіть під час суворої антарктичної зими.