Частина «Іскандерів», якими Росія била по Україні, містила касетні боєприпаси, - Зеленський

Наслідки ворожої атаки з'ясовуються. 

t.me/V_Zelenskiy_official

Частина ракет, якими Росія атакувала цивільну інфраструктуру вночі і зранку 28 листопада, мали касетні боєприпаси. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

- Від ранку вже були доповіді командувача Повітряних сил, міністрів внутрішніх справ та енергетики щодо наслідків російського удару. Мішень – наша енергетика. Загалом близько 100 ударних дронів, понад 90 ракет різних типів. У кількох областях зафіксовані удари «калібрами» з касетними боєприпасами й саме по цивільній інфраструктурі, - зазначив президент.

Він наголосив, що дані касетні частини значно ускладнюють нашим рятувальникам та енергетикам ліквідацію наслідків удару і «це дуже підла ескалація російської терористичної тактики».

Наразі у всіх областях залучені необхідні сили. Максимально працюють енергетики та всі служби, розгорнуто пункти незламності.  

- Кожна така атака доводить, що системи ППО необхідні зараз в Україні, де вони рятують життя, а не на базах зберігання. Це особливо важливо в зимовий період, коли маємо захистити нашу інфраструктуру від цілеспрямованих російських ударів. Ми постійно працюємо з партнерами, щоб мати більше сили для захисту, і вчасне постачання зараз та повне виконання домовленостей, зокрема, щодо ППО – це те, що найбільше потрібно, підсумував Зеленський.

Касетні боєприпаси є специфічним видом зброї, який може використовуватися як у системах "повітря-земля", так і "земля-земля". Вони можуть скидатися з літаків у формі бомб чи ракет або запускатися з наземних систем, таких як гаубиці, артилерійські гармати чи ракетні установки. Ключовою особливістю цих боєприпасів є те, що кожен із них містить сотні суббоєприпасів, які розлітаються по великій території, покриваючи площу від кількох футбольних полів до кількох гектарів.

Кількість суббоєприпасів залежить від типу боєприпасу і може варіюватися від кількох десятків до понад 600 одиниць. Переважно суббоєприпаси вибухають при ударі об землю чи іншу поверхню. Більшість із них є вільнопадаючими, тобто не мають можливості самостійного наведення на конкретні цілі, що робить їх вкрай небезпечними через значний радіус ураження і ризик залишків, які не вибухнули.