Україні подарували унікальну збірку мистецьких творів, присвячених темі Голодомору. Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
- Спадкоємці американського бізнесмена та мецената Морґана Вільямса передали Україні його колекцію мистецтва, присвячену темі Голодомору, до Національного музею Голодомору-геноциду. Колекція налічує понад 300 картин, гравюр, постерів, марок та документів, - повідомили у відомстві.
Зібрану Морґаном Вільямсом колекцію картин експонували як в Україні, так і в США ще за його життя. Цього року спадкоємці Вільямса разом з Американсько-українською діловою радою вирішили передати приблизно 300 творів мистецтва Україні. Колекцію безоплатно передали Національному музею Голодомору-геноциду в Києві.
- Він хотів, щоб цю колекцію показали українському народу та всьому світу, щоб була змога розказати історію про ці радянські звірства проти людей. І щоб це було застереженням від того, або це ніколи більше не повторилося, – зазначив син Морґана, Дерен Вільямс.
У кінці 1980-х Морґан Вільямс, не будучи українцем за походженням, розпочав свою діяльність у галузі міжнародного розвитку сільського господарства в колишніх республіках СРСР і саме тоді глибоко полюбив Україну. Відтоді збереження пам'яті про Голодомор стало його головною життєвою місією. Він не лише колекціонував мистецькі твори на цю тему, а й надихав інших художників створювати роботи, щоб донести світу правду про злочини радянського режиму. Морґан Вільямс пішов із життя 10 червня 2024 року у віці 84 років.
- У XX столітті українці пережили три великі Голодомори: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках. Щороку в Україні, в четверту суботу листопада, вшановують пам'ять жертв цих трагедій. На сьогодні близько 30 країн офіційно визнали Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Процес міжнародного визнання значно активізувався під час повномасштабної війни в Україні.
- У 2023 році Міністерство внутрішніх справ України оприлюднило унікальні документи – кримінальні справи щодо канібалізму у 1932-1933 роках під час Голодомору.