Основними причинами появи плісняви та цвілі у пральній машині є вологе середовище, залишки мийних засобів і погана вентиляція. Пліснява також часто виникає на гумових ущільнювачах, в лотках для порошку та в місцях, де накопичуються залишки води.
За даними майстра з ремонту пральних машин і власника одного з найбільших інтернет-магазинів запчастин до побутової техніки в Україні Володимира Хатунцева, поява плісняви у пральній машині може бути серйозною проблемою, яка впливає не лише на роботу техніки, а й на здоров’я.
- Основною ознакою плісняви у машинці є запах – якщо після прання у речей є специфічний запах, значить, проблема вже є. При цьому більшість плісняви знаходиться в таких місцях, де її неможливо побачити, - наголосив Хатунцев.
Як видалити запах цвілі з пральної машини
Чистка пральної машини від накипу — це важливий процес, який рекомендується проводити раз на 1-3 місяці. Частота залежить від жорсткості води та обраних засобів. Жорстка вода з високим вмістом кальцію й магнію, особливо при пранні на високих температурах, сприяє утворенню шару накипу, який поступово руйнує внутрішні деталі техніки.
Накип та цвіль в основному з’являються через надмірну жорсткість води, часте прання за високої температури (60°C і більше) та через неправильний вибір мийних засобів, які не пом’якшують воду.
Відомими та дієвими способами є прання з додаванням оцту і соди.: Змішайте 2 ст. ложки соди, 50 мл оцту та 50 мл води. Цю суміш залийте у відсік для порошку і запустіть цикл прання на високій температурі
Також можна використати лимонну кислоту. Для цього насипте 200 г кислоти у відсік для порошку та увімкніть прання при 90–95°C. Це допомагає усунути грибок на внутрішніх деталях.
Як вивести бруд із пральної машини
Ретельно вичистіть усі ущільнювачі, барабан і лоток для порошку. Для цього використовуйте пасту з соди, змочуючи її водою, і зубну щітку. Після обробки промийте деталі під водою та висушіть.
Важливо регулярно чистити гумову манжету пральної машини, на якій після прання може залишатися вода, яка сприяє утворенню плісняви та бактерій.
Для очищення необхідно нанести на манжету хлоровмісний засіб (наприклад, білизну) за допомогою щітки або губки. Залиште засіб на 2–3 години. Увімкніть режим полоскання для видалення залишків хлору. Проведіть додатковий цикл прання з антинакипіном та мийним засобом при 40°C. Експерти рекомендують регулярно провітрювати барабан і протирати манжету сухою ганчіркою після кожного прання.
Прибираємо плісняву за допомогою лимонної кислоти
Лимонна кислота діє як природний очищувач і антисептик. Запустіть порожній цикл прання з додаванням 200 г кислоти при максимальній температурі. Це видаляє плісняву навіть з важкодоступних місць
Позбуваємося плісняви за допомогою соди
Сода ефективно нейтралізує запах і бореться з бактеріями. Засипте 200 г соди в барабан, додайте трохи води й запустіть цикл прання при високій температурі. По завершенні витріть барабан і ущільнювачі сухою тканиною
Для того, щоб уникнути повторної появи плісняви, експерти рекомендують після кожного прання залишайте дверцята пральної машини відчиненими. Крім того, раз на місяць треба запускати цикл прання без білизни на високій температурі із засобами на основі оцту або лимонної кислоти. Це значно подовжить термін служби вашої техніки.