Розмова канцлера Олафа Шольца з президентом Росії Володимиром Путіним не додасть жодної вартості задля досягнення миру. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ.
- Німецька сторона повідомляла, що має намір говорити з Путіним. Але навіть якщо канцлер ФРН не висловлював у розмові позицій, що йдуть всупереч позиції України, самі по собі розмови з російським диктатором не несуть жодної доданої вартості для досягнення справедливого миру, - заявили в МЗС.
Українська сторона вважає, що подібні переговори з Путіним лише дають надію російському лідерові на ослаблення міжнародної ізоляції. У відомстві зазначили, що голова Кремля використовує ці розмови у своїх цілях.
- Довгі розмови – це ресурс, яким Путін користується вже понад 20 років, щоб досягати своїх інтересів. Наразі розмови лише дають Путіну надію на ослаблення міжнародної ізоляції. Потрібні конкретні сильні дії, які змусять його до миру, а не вмовляння та спроби умиротворення, які він розцінює як ознаку слабкості та використовує у своїх цілях, - стверджують у міністерстві.
Розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з президентом РФ Володимиром Путіним відбулася 15 листопада. Це був їхній перший діалог з грудня 2022 року. Німецька сторона повідомила, що під час розмови Шольц закликав Путіна вивести свої війська з України та сісти за стіл переговорів.
- 14 листопада представник Росії в Організації Об'єднаних Націй Геннадій Гатілов заявив, що Росія нібито готова до "мирних" переговорів, якщо їх ініціює Трамп.
- 15 листопада президент Володимир Зеленський сказав, що з політикою команди новообраного президента США Дональда Трампа війна в Україні може завершитися швидше.