Замість МСЕК із січня інвалідність людини будуть встановлювати лікарі

Направляти на оцінку інвалідності пацієнтів буде їхній лікар-куратор.

t.me/mozofficial

Кабінет міністрів у п'ятницю, 15 листопада, ухвалив постанову "Про деякі питання запровадження оцінки повсякденного функціонування людини", яка визначає новий порядок проведення оцінки та замінює процес медико-соціальної експертизи (МСЕК). Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

У документі передбачено, що з 1 січня 2025 року буде запроваджено нову концепцію оцінки стану людини, яка спростить для пацієнта процес встановлення чи підтвердження статусу інвалідності. Новий підхід передбачає підвищення доступності професійності оцінки, зниження корупційних ризиків та цифровізацію процесу.

- Тепер в основі системи – оцінка повсякденного функціонування людини експертними командами лікарів на базі багатопрофільних лікарень. Це комплексний підхід до оцінки впливу травми чи хвороби на повсякденну діяльність, щоб швидше визначити індивідуальні потреби людини та допомогти їй із поверненням до активного, гідного життя, - зазначили у відомстві.

У МОЗ наголошують, що шлях до встановлення статусу інвалідності значно спроститься й скоротиться. Не буде необхідності проходити лікарсько-консультативну комісію закладу - лікар одразу направлятиме на оцінювання. Для переліку станів лікар зможе направити на оцінювання одразу після встановлення певного діагнозу чи інтервенції, не чекаючи, як раніше, 120 днів лікарняного.

Електронне направлення на додаткові обстеження формуватимуть лікарі експертної команди під час оцінки, і без вагомих причин дообстеження не зможуть проходити більше ніж один раз. Рішення експертної команди передаватиметься через електронну систему. Замість окремих організацій МСЕК, де більшість лікарів не займалося лікуванням, тепер оцінювання проводитимуть команди лікарів-практиків на базі лікарень.