Новорічні тренди 2024 року: розбити пику Путіну за 400 гривень, а "збити" шахед - за тисячу

А ще замовники просять зробити такий виріб більш міцним.

скрін з 4party.ua

Відгамселити ворожий "шахед" або ж дати по пиці головному ворогу України - це не лише мрія усіх українців, а ще й новий стиль святкового антуражу. Про тренд серед товарів до свята, чому паперову іграшку з Путіним просять зробити міцнішою та що вкладають у середину ворожого "дрона" – у матеріалі Коротко про.

Паперові шахеди розкупили миттєво

Новина-блискавка: один з інтернет-магазинів, що продає різноманітні товари для вечірок, включив у власний асортимент шахеди. Шкода лише, що паперові – але зате з начинкою! Призначення цього «дрону» - бути піньятою, тобто, щоб добути те, що всередині, треба його добряче побити палицею.

Дійсно, чому б не відгамселити ворожий літальний апарат (нехай і з паперу), який щоночі докучає українцям.

Але паперові шахеди – це лише «квіточки». Про «ягідки» поговоримо нижче. А зараз пояснимо, що ж це таке - піньята. Це типова мексиканська забавка. Об’ємна і порожня всередині іграшка виготовляється з легких матеріалів, зазвичай це папір. Має форму фантастичних істот і персонажів, предметів, героїв мультиків і фільмів. Її класичний варіант - у формі коня. Піньяту підвішують до якоїсь конструкції (та хоч до гілки дерева) і щосили гамселять палицею. Фішка в тому, що її легко розбити, а всередині завжди є багато цукерок, конфеті, всяких сюрпризів.

Українські дітлахи піньяту також полюбили. Але кулька у формі єдинорога чи з героями мультиків – це вже вчорашній день. Сучасні дітлахи обирають хардкор.

Майстриня зі Львівщини Тетяна акуратно обклеює повітряну кулю клаптиками паперу.

- Цього разу буду робити в рази більше шарів, замовники попросили, аби піньята була міцною, - розповідає Коротко про Тетяна. - А ось це буде дизайном виробу (вказує рукою на роздруковане фото).

- Так це ж Путін! – дивуємося.

- Піньята з пикою ворога – це тренд у наших дітей, - сміється майстриня.

І розповідає, що такі вироби з обличчям господаря Кремля, роздрукованими фотографіями солдатів ворожої армії все частіше замовляють дітлахи 10-12 років. Ба більше - просять, щоб виріб був міцним, аби лупити його битами довго і з задоволенням.

- А чим наповнюєте таку піньяту? – запитуємо.

- Вона порожня, і я залишаю спеціальну кришечку, а батьки можуть власноруч покласти туди цукерки чи що там заманеться, - каже Тетяна. – Але, наскільки мені відомо, після побоїща піньяти з Путіним чи солдатами ворожої армії дітям виносять святковий торт.

А ось піньяту у вигляді шахеда майстриня ще не виготовляла. Каже, його створення займе чимало часу, та й коштуватиме виріб дорожче. Так, звична «путінська» піньята – від 400 грн, а шахед - від тисячі грн.

Мама проти, психотерапевт - за

Піньята як забавка до дня народження – ідея цікава. Але з пикою Путіна чи у вигляді шахеда – така собі розвага. Як мама двох дітей, авторка одразу подумала про викид сильної агресії підлітків, які гамселять таку піньяту. Чи не завдасть шкоди така, на перший погляд, весела іграшка ніжній дитячій нервовій системі?

З таким запитанням кореспондентка Коротко про звернулася до дитячого психотерапевта. І ось що почула у відповідь.

- А чи не завдають шкоди щоденні тривоги, прильоти, смерті? - у свою чергу запитує Коротко про дитячий психотерапевт Анна Воляник. – На жаль, з початком війни в мене побільшало маленьких пацієнтів. Ви, дорослі, вже вмієте вивільнити свою агресію. Діти ж цьому лише навчаються. Так, я практикую вивільнення агресії через розмови, творчість, медитативні практики. Але не кожна мама чи тато може вчасно привести свою дитину на прийом до фахівця. Особисто моя думка як фахівця: я не проти піньяти. І як патріот своєї держави, я хочу, щоб наші діти знали і пам’ятали, хто наш ворог.

Погоджуватися з такою думкою психотерапевта чи ні – особиста справа батьків.

Іграшки Made in Chine

А тим часом не піньятами єдиними. Цікаво, що нині у тренді серед новорічних іграшок? Ми завітали до одного з найбільших супермаркетів України, де вже активно торгують новорічними товарами.

Увесь поверх заставлений штучними ялинками, прикрасами, гірляндами, "святими миколаями" та "санта-клаусами". Проглянувши асортимент, тішимося за китайську економіку: майже всі новорічні товари "мейд ін Чайна". А ціни! Не для середньостатистичних зарплат.

Ні іграшкових шахедів, ні кульок з обличчям Путіна чи хоча б Віктора Орбана (ще той неоднозначний персонаж) не знайшли. Зате в асортименті з’явилися ялинкові кульки чорного кольору. Черги за ними не стоять.

- Поки ажіотажу не має, люди приходять, роздивляються, якщо і купують, то щось дрібне, - розповів Коротко про один із консультантів магазину. – Ближче до свят буде більше активності.

Але авторка придбала декілька таких чорненьких іграшок собі на ялинку. Як не крути, який настрій в українців – такі і новорічні тренди.