Тайвань непрямо передав українським військовим свої надлишки зенітно-ракетних батарей HAWK. Про це написав Forbes з посиланням на "колишнього чиновника Пентагону Тоні Ху". Аналітики Defence Express вже спростували цю заяву.
За версією Forbes, Україна отримала від Тайваню до 15 батарей виробництва Raytheon HAWK, кожна з яких має щонайменше шість пускових установок із трьома ракетами та пов’язані з ними радари. Боєприпас сумісний з американсько-норвезькою зенітно-ракетною системою NASAMS, яка також є в України.
Водночас Defence Express вказують на ряд неточностей у публікації. По перше, згаданий у статті Тоні Ху не є колишнім чиновником Пентагону. Він колишній представник оборонної компанії Raytheon у Тайвані. По-друге, він не називав конкретних цифр, скільки установок Тайвань міг передати Україні.
- Неофіційною заявою в даному випадку є слова згаданого вище Тоні Ху, який цілком ймовірно, що заявив цілком правдиву інформацію, тільки тут треба прислухатись до формулювання "непрямо передав Україні" (тобто ракети до MIM-23 Hawk). Як показує практика, формулювання про "непряму передачу" може означати, що вилучений ресурс міг бути відправлений не нашій країні напряму, а наприклад "третім державам", які раніше надавали нам відповідну допомогу, - пояснили в Defence Express.
- Перші зенітні установки Hawk прибули до України у грудні 2022 року. Це була іспанська зброя.
- Раніше кореспондент Коротко про також повідомляв про те, що провідні країни світу все більше намагаються впроваджувати системи штучного інтелекту (ШІ) у своїх арміях. Вже є приклади їх застосування на полі бою для інформаційного забезпечення військових операцій або у складі різних систем озброєнь.