Державні органи України відповіли, скільки співробітників оформили інвалідності після повномасштабного вторгнення Росії. Про це 5 листопада повідомив народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
- У відповідь на мій запит до державних органів, у межах відання нашого Комітету, щодо інформації про співробітників, які оформили статус особи з інвалідністю після 24 лютого 2022 року, відзвітували: НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. - Авт.) – 3 особи, з яких 2 жінки; БЕБ (Бюро економічної безпеки. - Авт.) – 2 особи; Держфінмон – таких осіб не зареєстровано; ДМСУ (Державна митна служба України. - Авт.) – 264 чоловіків та 72 жінки, — написав він у своєму телеграм-каналі.
Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) відмовила нардепу у наданні даних, посилаючись на закон України «Про захист персональних даних». “Враховуючи вищевикладене”, Гетманцев спрямував відповідний запит до СБУ.
25 жовтня Данило Гетманцев повідомив, що направив відповідні запити до державних органів з відання комітету: ДМСУ, БЕБ, Держфінмон, КРАІЛ і НКЦПФР. Нардеп вирішив зробити це після того, як ДПС за два дні підняла всі матеріали щодо осіб з керівництва, в тому числі регіонального, що оформились інвалідами після 24.02.22 року. Таких чоловіків загалом виявилось 17. Одна особа з інвалідністю отримала її внаслідок поранення на фронті. 15 осіб прийняли “вольове та чесне рішення залишити службу”.
- 22 жовтня Андрій Костін звільнився з посади генерального прокурора України після того, як стало відомо, що на Хмельниччині десятки прокурорів оформили собі інвалідності.
- Того ж дня президент Володимир Зеленський заявив, що медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) мають бути ліквідовані до кінця 2024 року, а їхні рішення щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів повинні бути перевірені.