Внаслідок пандемії коронавірусу та зміни клімату у світі спостерігають спалах рідкісних грибкових захворювань. Про це повідомляє Bloomberg. Зазначається, що стрімке потепління допомогло захворюванням навчитися долати природний захист людини - температуру тіла.
Лікарі лише зараз починають усвідомлювати швидкість поширення грибкових інфекцій. Наприклад, лупи. А ось захворювання, спричинені грибком Candida auris, зустрічається рідше, але цей грибок вбиває до половини інфікованих. Він вражає кровоносну систему, центральну нервову систему, нирки, печінку, кістки, мʼязи, суглоби, селезінку та очі.
Грибок Candida auris зараз присутній на всіх континентах окрім Антарктиди. Грибки, що спричиняють важкі захворювання, також почали вражати і молодих здорових людей - це свідчить про зростаючу силу патогенів.
Уперше грибок Candida auris знайшли у вушному каналі пацієнта в Японії у 2009 році. Але вже у 2022 році (це останній рік, за який є вичерпні дані) у США цей грибок знайшли у 2 377 людей. Це більш ніж у сім разів більше, ніж у 2018 році, - саме тоді вирішили, що про захворювання на цей грибок треба повідомляти до органів охорони здоровʼя.
Хоча кількість зареєстрованих випадків захворювань, спричинених смертельними грибками, все ще невелика порівняно з іншими хворобами, темпи їхнього поширення за останні кілька років викликають занепокоєння, як і той факт, що мутації роблять їх більш стійкими до лікування. Мільйони випадків також залишаються незареєстрованими, оскільки збудники відіграють опосередковану роль у смерті людей від раку до ВІЛ-інфекції.
- 23 жовтня у Першому медоб'єднанні Львова розповіли про порятунок 5-річної дівчинки, яка ледь не померла через Covid-19.
- 25 серпня у МОЗ повідомили, що влітку захворюваність на COVID-19 в Україні зросла майже в 13 разів. Лише за серпень у країні зафіксували понад 26 тисяч випадків коронавірусу. У червні таких випадків було 2 300.