Українці все частіше шукають тимчасового захисту не в Польщі, використовуючи цю країну як «трансферну». Як пише Inpoland.net, про це свідчать дані останнього дослідження Gramy Personal.
Експерти вважають, що це може спричинити нестачу працівників для галузі TSL (транспорт, експедиція та логістика). За словами головного аналітика Gremy Personal Юрія Григоренка, збільшення відтоку українців пов’язано з прийдешньою зимою.
- Все частіше Польща стає для біженців „трансферною країною”, через яку вони їдуть до Німеччини, Данії, Норвегії та інших країн, де можуть отримати безкоштовне житло, допомогу у працевлаштуванні, безкоштовне вивчення мови та порівняно високі соціальні виплати, - наголошується у дослідженні.
Повідомляється, що Польща стає менш привабливою для українців через посилення міграційного законодавства та умови працевлаштування для іноземців, невеликі соціальні виплати, а головне – погіршення настроїв у суспільстві.
Експерти вважають, що зменшення кількості українців зможе спричинити труднощі в роботі тих компаній, в яких у передноворічний період стрімко збільшується кількість замовлень. Рекрутери наголошують, що найпопулярніші вакансії, які не вимагають знання мови чи додаткових компетенцій, пропонує галузь TSL, а також харчова промисловість. Деякі з цих галузей залежать від іноземних працівників. Однак цьогоріч кількість українських працівників буде значно меншою, ніж у попередні два роки.
- 22 жовтня повідомлялось, що протягом 2024 року до Польщі подано понад 12 тисяч заяв з проханням про міжнародний захист. Серед них 4500 українців.
- 16 жовтня рада міністрів Польщі схвалила нову міграційну стратегію, яка передбачає можливість відмови у наданні притулку для біженців.