Організатору схеми встановлення фіктивної інвалідності військовозобов’язаним в одеській обласній МСЕК обрали запобіжний захід. Суд присудив його до тримання під вартою терміном на два місяці з правом внесення 10 млн грн застави, повідомили у Державному бюро розслідувань.
За даними слідчих, лікаря Одеської обласної клінічної лікарні затримали 28 жовтня. Він залучив до своєї “схеми” 12 лікарів з різних закладів міста та посадових осіб Одеського обласного Центру медико-соціальної експертизи та надавав «платні послуги» для уникнення мобілізації.
Учасники схеми вигадували здоровим чоловікам діагнози та виготовляли необхідну медичну документацію на підтвердження «історії хвороби», навіть робили знімки магнітно-резонансної томографії. Після цього військовозобов’язані йшли з пакетом готових документів до МСЕК, де їх зустрічали «підготовлені» члени комісії для оформлення групи інвалідності.
Вартість послуг складала від шести до 12 тис. доларів, залежно від складності діагнозу та необхідної групи інвалідності. Наразі лікарю-організатору повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України). Вирішується питання щодо повідомлення про підозри іншим учасникам схеми. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
- 4 жовтня Офіс генерального прокурора повідомив, що голову Хмельницької МСЕК Тетяну Крупу та її сина – чиновника обласного управління Пенсійного фонду – викрили на незаконному збагаченні. Пізніше подібні схеми виявили й у інших регіональних МСЕК.
- 29 жовтня у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я заявили, що голови медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не обійматимуть посади в оновленій системі лікарських комісій.