Вибори президента США розпочалися: американці голосують достроково та за кордоном

Громадяни країни мають можливість проголосувати онлайн або поштою у будь-якій точці земної кулі.

americansabroad.org

Незважаючи на те що вибори президента США відбудуться лише через тиждень (5 листопада), дострокове голосування в Америці триває вже зараз. Близько 35 млн громадян США проголосували через пошту або на дільницях для дострокового голосування. Серед них і американський президент Джо Байден. Він проголосував на виборах президента США достроково в штаті Делавер поблизу Вілмінгтона, де знаходиться його приватна резиденція. На дільниці Байден показав посвідчення співробітниці комісії, та попросила його залишити електронний підпис, потім дозволила пройти до кабінки.

Як діє система дострокового голосування та як голосують американці за кордоном – у матеріалі Коротко про.

Достроково і через пошту люблять більше голосувати прихильники Демократичної партії

Схема дострокового голосування доступна у переважній більшості штатів США. У деяких із 50 штатів виборчі дільниці відкрилися ще у вересні. Частина американців, які достроково голосують, як-от Джо Байден, приходить на виборчі дільниці особисто, а частина - голосує через пошту.

За бажанням виборець може отримати свій бюлетень заздалегідь, заповнити його та відправити на свою дільницю або до виборчої комісії – тобто знову ж таки через пошту - або особисто кинути конверт із заповненим бюлетенем до спеціальних скриньок для збору результатів поштового голосування.

Правила поштового голосування дуже відрізняються у кожному штаті, оскільки США за державним устроєм – федерація, тобто держава, що складається з відносно самостійних державно-територіальних суб'єктів федерації (штати, кантони, землі тощо). І у більшості штатів механізм голосування через пошту доступний для виборців. А у п'яти штатах, зокрема у штаті Вашингтон на Західному узбережжі, майже 100% виборців голосують через пошту.

Точна кількість поштових голосів стане відомою лише після їхнього підрахунку в ніч виборів. Різні штати встановили різний дедлайн надходження конверта з бюлетенем для його зарахування. Історично вже так склалося, що через пошту більш схильні голосувати виборці Демократичної партії, ніж Республіканської. Так, із усіх американців, які голосували на дострокових виборах цього року, 46% припадає на прихильників демократів і 36% – на симпатиків республіканців.

Американці за кордоном у посольствах не голосують

А от щодо голосування американців за кордоном, то ця система відрізняється від української. Якщо наші громадяни за кордоном можуть проголосувати у посольствах та консульствах, громадяни США позбавлені такої можливості. У своїх дипломатичних представництвах вони не голосують. І система голосування для них досить складна.

Голосування за кордоном відбувається відповідно до закону США «Про можливості голосування громадян, які проходять військову службу та проживають за кордоном». Майже всі громадяни США від 18 років, які живуть за межами Сполучених Штатів, мають право голосувати у первинних та загальних виборах кандидатів на федеральні посади у США. Право на участь у виборах, перебуваючи за межами США, мають такі громадяни США:

Не має значення, де перебуває американський громадянин - у Сполучених Штатах чи за кордоном, він може голосувати навіть в електронному вигляді, перебуваючи за межами Америки. Громадянин США може отримати бюлетень електронною поштою, факсом або завантажити в інтернеті - це залежить від штату, де він може голосувати. Зареєструватися для голосування можна тут.

Для того щоб голосувати за кордоном, спочатку громадянин США має заповнити заявку у Федеральному додатку (Federal Post Card (FPCA), роздрукувати та підписати форму, потім повернути її до місцевого офісу виборів у Сполучених Штатах, також можна факсом або електронною поштою. Краще робити це у січні кожного року або щоразу, коли громадянин США змінює місце проживання, адресу, пошту чи ім'я.

Уродженець США отримає свій порожній бюлетень за 45 днів до загальних та проміжних виборів і за 30 днів до спеціальних чи первинних виборів до федеральних відомств. Після цього він має заповнити виборчий бюлетень дуже акуратно та повернути його до місцевих виборчих органів до закінчення терміну бюлетеня. Також можливі інші варіанти повернення виборчого бюлетеня: поштою, факсом, електронною поштою, через посольство США або кур'єром.

Якщо громадянин США не отримав бюлетеня за 30 днів до виборів, він має заповнити та надати бюлетень Federal Write-in Absentee Ballot (FWAB), а потім звернутися до співробітника з надання допомоги у разі голосування у найближчому посольстві/консульстві США або на сайті FVAP.gov.